Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Živá komunita v Cerekvici pořizuje pro region grafický lis. I vy můžete pomoci

Redakce / 20.08.2018, Cerekvice nad Bystřicí - Hořicko a Miletín
Není to dlouho, co se v našich akcích na víkend pravidelně objevovaly rukodělné, výtvarné a umělecké akce v nedaleké Cerekvici nad Bystřicí. Členové tamního spolku ART-TELLier po roční zkušenosti se zapůjčeným velkým grafickým lisem (satynýrkou) přišli na to, že je to věc, za kterou budou lidé přicházet ze širokého okolí: amatéři, profesionálové, muži, ženy, děti, staří, mladí, chudí, bohatí ... A tisknout linoryty, suché jehly, přírodniny, soutisky, abstrakce ... na papír, trička, tašky ... Proto se rozhodli si pořídit vlastní. Sami však na to nestačí.
 

FOTOGALERIE - Živá komunita: Grafický lis na dosah

Kdo a s kým?
ART-TELLierART-TELLier je volné sdružení osob se zájmem o umění a kulturu užívající prostory ateliéru Stanislava Štěpa, který je otevřený pro každého, a skladu antikvariátu Abnormalizace v bývalém obchodě s textilem na návsi v Cerekvici nad Bystřicí. Pořádá nekomerční akce jako workshopy, vernisáže, sázení jarních cibulovin apod. 
Jako neformální skupina se ART-TELLier přihlásil do programu Živá komunita s poměrně netradičním projektem Setkávání u lisu, jehož cílem je dát možnost bezplatně pracovat s lisem co nejvíce lidem, a to nejen v ateliéru, ale také jeho půjčováním na akce pro veřejnost (pořádané místními spolky, MŠ a ZŠ Cerekvice nad Bystřicí, obcí, podnikateli atd.). Můžeme se pak radovat ze společné tvorby, vzájemně se poznávat a inspirovat.

Za kolik?
Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita s přispěním Nadace JABLOTRON a NET4GAS ve zkrácené výši 37 700 Kč. 
To proto, abychom dali možnost participovat dalším lidem a naučili se získávat peníze na další aktivity. K získání grafického lisu s tiskovou deskou 60 x 100 cm, filcem a stolem (se kterým se bude i převážet), potřebujeme vybrat ještě 9 000 Kč. Nadace Via nám pak jako bonus přidá ke každé koruně korunu další, tj. min. dalších 9 000 Kč. Maximálně však do výše 20 000 Kč! Za tuto podporu budeme moci nakoupit další rydla, barvy, papíry apod.

Pokud nám chcete přispět i sebemenší částkou budeme za ni rádi, odkaz zde https://www.darujme.cz/projekt/1201106

Moc děkujeme všem, kteří nám pomáháte!

Veronika Jašíková


 

Související články
Knihobudka nahrazuje v Mostku zrušenou knihovnu. Knihy se vrací i mění.
Obec Vilantice na Královédvorsku má cenu ze soutěže Vesnice roku. Je aktivní.
Hlubokotiskový lis v Cerekvici nad Bystřicí slouží celému regionu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 338x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí