Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Premiér navštíví Královéhradecký kraj, s Vojtěchem a Dostálovou navštíví nemocnice

Redakce / 20.07.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ve čtvrtek 22. 7. navštíví Královéhradecký kraj premiér Andrej Babiš. Předsedu vlády doprovodí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a hejtman Královehradeckého kraje Martin Červíček.
Premiér navštíví hned ráno nemocnici v Rychnově nad Kněžnou, poté se přesune do Průmyslové zóny Solnice-Kvasiny

Před obědem mu bude představena Oblastní nemocnice Náchod, kde proběhne i tiskový brífink. 

Další krajskou nemocnicí, kterou ve čtvrtek navštíví, bude Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem, kde bude seznámen se záměrem výstavby operačních sálů (13:15-13:45 hod.).

O dostavbě operačních sálů v areálu dvorské nemocnice se po zhruba 4 letech vyjednávání rozhodlo až letos. Financování této stavby přislíbil Jiří Hlavatý, majitel firmy JUTA, a.s.

Ministerskou návštěvu opravené školy Mladých Buků odmítla přijmout tamní starostka Lucie Potůčková (STAN). Podívat se na školu opravenou z evropských peněz se chtěly Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová společně s šéfkou resortu financí Alenou Schillerovou (obě za ANO). Starostka je odmítla s tím, že stát jí nijak při rekonstrukci nepomohl a že předvolební kampaň si mají dělat před Penamem a ne jezdit obdivovat školu půl roku po kolaudaci. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, irozhlas.cz


 
Vaše komentáře

Přečteno 2440x
 
Hodnocení článku: