Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Komunální volby 2018

Ve Dvoře Králové kandiduje v roce 2018 pouze polovina stran a hnutí z roku 2014

Redakce / 15.08.2018, Dvůr Králové nad Labem
V roce 2014 byly schváleny kandidátní listiny 12 volebních stran ve Dvoře Králové nad Labem. V roce 2018 je jich pouze polovina. Pouze 6 volebních stran ve Dvoře Králové jde do boje o hlasy voličů v následujícím volebním období. Město přišlo zejména o místní sdružení nezávislých kandidátů. Své místo neztratili zástupci celorepublikových politických stran a hnutí, kteří v nejednom případě své kandidátky doplnili o zástupce zaniklých hnutí. V jednom případě dokonce vznikla i nová koalice, úplným nováčkem jsou Piráti.
 
Ve Dvoře Králové nad Labem se do nadcházejících komunálních voleb, které se budou konat v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018, úspěšně zaregistrovalo 6 stran a hnutí. 
Jsou jimi (dle abecedy):
Nezávislá kandidátka potřebovala na peticích 600 hlasů (podpisů voličů), sdružení nezávislých kandidátů 1102 hlasů. 

Novinky 

V novém volebním období o hlasy voličů nebudou bojovat zejména strany a hnutí, které se v současném volebním období do ZM nedostali (KSČM, Republika pro Dvůr Králové, SNK Evropští demokraté, Občané pro lepší životní podmínky) nebo měli pouze 1 zástupce (Královédvorští Patrioti - Jaroslav Kratěna). 
Dokonce došlo i přesunu členů mezi stranami. Zástupce nejen zaniklých úspěšných hnutí či stran (např. Volba pro město - Pavel Kraus, již zmíněný Jaroslav Kratěna) najdete na kandidátce jiných, tradičních celorepublikových stran. 
Posledním důvodem poklesu počtu stran je vznik nové koalice, kdy TOP 09 a současná koalice Šance pro Dvůr se prezentují do nového volebního období jako DKoalice. 

Naopak nově se o přízeň dvorských voličů poperou Piráti. 
Novinkou je také pořadí členů na kandidátkách současných volebních stran - např. u politického hnutí Východočeši došlo k zásadní změně člověka na 1. pozici (Nasika Kiriakovského vystřídal Vítězslav Šturma). Zásadní změny ve vedení stran se již staly i v průběhu volebního období 2014-2018 (TOP 09, koalice Šance pro Dvůr)

Počet členů zastupitelstva a kandidátky
20. Zastupitelstvo města Dvůr Králové nad Labem rozhodlo v červnu tohoto roku o stejném počtu členů zastupitelstva města pro volební období 2018 – 2022, jako tomu bylo v předchozích letech - tedy 21 členů. 
Plná kandidátní listina má tedy 21 členů. Všem 6 volebním stranám ve Dvoře Králové se podařilo kandidátky plně obsadit. 

Všechny kandidující strany a hnutí v regionu mají možnost zveřejnit své kandidátky na tomto portále zdarma. Zájemci se mohou ozvat zde.

Pořadí volebních stran
Losování čísla pro označení pořadí volebních stran na hlasovacím lístku pro Dvůr Králové nad Labem se uskuteční dne 20. srpna 2018 uskuteční v 10:50 hod.na podatelně MěÚ Dvůr Králové nad Labem (v kanceláři č. 110).

Srovnání v regionu

Stejný vývoj jako ve Dvoře Králové se ukazuje také ve Vrchlabí, jen zde se počet stran snížil z 8 na POUHÉ 3! Mezi nimi chybí, na rozdíl od roku 2014 a Dvora Králové, samostatně kandidující celorepublikové strany (ČSSD, KSČM). Občané Vrchlabí si tak budou moci vybrat pouze mezi dvěma hnutími nezávislých kandidátů a jednou koalicí.
V Trutnově se počet volebních stran zvýšil z 9 na 11, v Jaroměři z 8 na 9. 


Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz, volby.cz, www.trutnov.cz, www.muvrchlabi.cz, jaromer-josefov.cz
 

Související články
ČSSD pokračuje v přípravě na komunální volby
Východočeši chtějí být Šancí pro Dvůr Králové nad Labem
DKoalice představuje kandidáty do komunálních voleb ve Dvoře Králové
Piráti Dvůr Králové n. L. - kandidátka 2018
ANO 2011 - kandidátka ve Dvoře Králové n. L. pro komunální volby 2018
Seznam kandidátů do komunálních voleb místního sdružení ODS Dvůr Králové n. L. (říjen 2018)
Rozmohl se nám tady takový nešvar ...
Komunální volby 2018 - jak volit a kde
Účast v komunálních volbách ve Dvoře Králové byla opět nižší než před 4 lety
Výsledky komunálních voleb na Královédvorsku (5.-6. října 2018)
V komunálních volbách ve Dvoře Králové vyhrálo hnutí ANO Dvůr Králové a navíc ještě posílilo svoji pozici

 
Vaše komentáře
Nedosáhnou na dotaceirena kejzarová, 16.08.2018 07:11, Reagovat
Důvodem je asi nový zákon o majetku před a po volebním období a zákon EU o zamezení získání příspěvků a dotací těm, co o rozdělování hlasují jako politici
 
 
Přečteno 2640x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí