Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Poradna

Je vhodné si koupit cestovní pojištění na tuzemskou dovolenou?

Inzerce / 6.05.2021
Mnoho lidí stráví letošní dovolenou v České republice. Vyplatí se koupit cestovní pojištění pro vnitrostátní cestu?

Cestovní pojištění pro dovolenou v tuzemsku?

Domácí cestovní ruch byl těžce zasažen epidemií koronavirů a související hospodářskou krizí. Všechno však nasvědčuje tomu, že si majitelé během nadcházejících prázdnin budou moci oddechnout. Lidé objednávají chaty a chalupy ve velkém, některé hlásí beznadějně vyprodáno. Přesto je stále co navštěvovat. Turisté, kteří jsou velmi aktivní a milují dlouhé túry v horách, se mohou vydat do Krkonoš, Jeseníků, Beskyd nebo třeba na Šumavu. Milovníci vodních sportů se mohou vydat na Lipno, Máchovo jezero či na jinou přehradu v ČR.

Lidé, kteří se rozhodnou strávit dovolenou u nás, si často kladou otázku, zda je nutné zakoupit si cestovní pojištění. V případě zahraničního cestování je to nepochybné - bez takového pojištění se obvykle neobejdete . A co dovolená v Česku? Ukazuje se, že stále více lidí si kupuje pojištění, i když jede na dovolenou v tuzemsku. Lidé, kteří odjíždějí na víkend nebo dokonce na den, se často rozhodnou koupit si tuto pojistku! Proč? Platí zde pravidlo, že opatrný je vždy pojištěn.


Přijde vám vhod cestovní pojištění

Je obtížné najít podobné informace týkající se toho, kolik lidí se pustí do nákupu cestovního pojištění v případě domácí cesty. Lze však předpokládat, že podíl domácích turistů, kteří si zakoupí cestovní pojištění, je mnohem menší než v případě zahraničních cest. Cestovní kanceláře nabízející domácí zájezdy však někdy k ceně ubytování přidávají volitelné cestovní pojištění. Uvedená pojistka je levná a v případě nehody se může ukázat jako velmi užitečná. Cestovní pojištění není v České republice povinné, nicméně zejména u adrenalinových sportů či delších pobytů je vhodné si jej sjednat.

Povinné ručení pro Českou republiku není drahé

Vzhledem k častému nedostatečnému proplácení nákladů na léčbu ze strany pojišťovny v rámci zákonného pojištění je právě ochrana před úrazy základním prvkem cestovního pojištění pro vnitrostátní cesty.

Abyste si vybrali nejvýhodnější pojištění, využijte kalkulačku na které provedete srovnání cestovního pojištění. Cenový rozdíl bude menší, pokud si rekreant zakoupí volitelné prvky jako je pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel, pojištění sportovního vybavení a náhradu nákladů na záchranu v rámci České republiky.

Dovolená je čas, kdy jsme velmi uvolnění, ale číhá na nás mnoho nebezpečí, zejména pokud jdeme na místa, která neznáme nebo plánujeme aktivní sportovní dovolenou. Někdy může zlomená noha nebo paže stačit na to, aby dovolená skončila katastrofálně. Díky pojištění však můžete počítat s odškodněním, které svým způsobem kompenzuje zlomenou nohu.

Nevzdávejte se cestovního pojištění, bez ohledu na to, zda trávíte dovolenou na venkově nebo na druhé straně světa, protože taková pojistka vám dává pocit bezpečí, díky čemuž je dovolená pohodovější a mnohem klidnější. Bez obav se můžete s dětmi vypravit do lanového centra nebo na Sněžku.

Komerční prezentace
YesPojištění

 
Vaše komentáře

Přečteno 951x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Kino - Vynálezce
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Lassie : Nové dobrodružství (rodinný)
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:30
Kino - Pan učitel vrací úder