Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Lidl žádal znovu o vydání povolení na stavbu nového obchodního centra. Zareaguje město na nový projekt?

Redakce / 10.08.2022, Dvůr Králové nad Labem
Dne 20. června 2022 podal Lidl Česká republika v.o.s., žádost o vydání společného povolení na stavbu „Dvůr Králové nad Labem - Obchodní centrum Zálabí“. Na úřední desce do pátku 5. srpna 2022 - viselo oznámení o zahájení tohoto společného řízení. I město má možnost se znovu vyjádřit k výstavbě nového obchodního centra ve Dvoře Králové, a to díky tomu, že se stavebník rozhodl upustit od původního záměru v rozsahu územního rozhodnutí ze dne 23. dubna 2021.


Redakce ví zatím o podaných 2 námitkách, které musely být od občanských sdružení již odevzdány. Přímí účastníci mají delší prostor. Všichni účastníci řízení měli možnost seznámit se s kompletním spisem před vydáním rozhodnutí ve věci a vyjádřit se.

Zástupci místních sdružení v námitkách nebojují proti samotné výstavbě Lidlu. Poukazují na to, že tato lokalita je jedinečná a je třeba k ní přistoupit s ohledem na okolní plánované stavby a prostupnosti území, tedy možnosti propojení s okolím. Například členové Okrašlovacího spolku upozorňují, že pokud tam bez námitek bude umístěn Lidl v navrhované podobě, území nebude fungovat a přitahovat lidi. Doufají, že město se do řízení přihlásí a ze své pozice bude propagovat smysluplné rozložení prodejen Lidl a obchodního centra s ohledem na okolí - tedy i své pozemky. Námitky Okrašlovacího spolku jsou zde.

Město nevyužilo již dříve možnosti stavebním regulativem upravit možnosti využívání tohoto pozemku tak, aby prospělo dalšímu rozvoji města, a reagovalo tak na jeho skutečné potřeby. Město letos odkoupilo část tohoto brownfieldu, a má tak možnost ovlivnit alespoň částečně výslednou podobu této lokality včetně nového nákupního centra.

Na náš páteční dotaz u tiskové mluvčí města nám přišla tato odpověď:

„V zahájeném správním řízení Stavební úřad doposud žádnou námitku ze strany města Dvůr Králové nad Labem neeviduje"

V blízkosti plánovaného obchodního centra se již nyní nachází jeden hypermarket (Tesco) a jedno obchodní centrum, kvůli kterému byla zbourána Sochorova vila. Další nákupní centrum s hypermarketem je ve vzdálenosti do 500 metrů od Zálabí. 

Rozhodnutí úřadu bude vydáno nejdříve za 5 pracovních dní po skončení lhůty pro podání námitek účastníků řízení a stanovisek dotčených orgánů. 

Zveřejněná veřejná vyhláška týkající se zahájení společného řízení je k prostudování zde.

Kateřina Sekyrková

Pod článkem je galerie náležející k článku Jiřího Jaroše na stejné téma.


FOTOGALERIE - Obchodní centrum Zálabí aneb větší průšvih než obvykle

Související články
Obchodní centrum Zálabí aneb větší průšvih než obvykle
Lidl ve Dvoře Králové: občané si sami hájí své zájmy, město zaváhalo
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2236x
 
Hodnocení článku:
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.
11.10.2022 - Ve středu 12. října odpoledne bude probíhat údržba telefonní ústředny ve dvorské nemocnici. Může se tedy stát, že se tam v tuto dobu nebudete moc dovolat.
29.08.2022 - Na konci srpna navštívil Safari park letos již půl milióntý návštěvník.

Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí