Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Sportovní hala ve Strži má nový povrch, tělocvičnu na nábř. J. Wolkera čeká zateplení

Redakce / 7.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Tělocvična na nábřeží Jiřího Wolkera bude do konce září pro veřejnost zavřená: dojde zde v následujících měsících k zateplení střechy a obvodových stěn, k výměně oken, dveří, žlabů, svodů a hromosvodů a také k dílčím stavebním úpravám kolem vchodových dveří. Důvodem je především snížení energetické náročnosti budovy.
 

Podle informací tiskové mluvčí města bude tělocvična uzavřena v důsledku stavebních prací do konce září. Od října se budou stavební práce soustředit do venkovních prostor, a prostor tělocvičny se tak otevře všem zájemcům. 

V tomto roce se tak investuje po sportovní hale v ZŠ Strž do dalšího krytého sportoviště ve Dvoře Králové. Obě tělocvičny jsou v majetku města Dvůr Králové nad Labem: dlouhodobě budovu v centru města využívá Střední průmyslová škola a Střední odborná škola Dvůr Králové nad Labem (dříve SŠIS, dnes SPOŠ), halu ve Strži zase ZŠ Strž, v jejímž areálu se nachází. 

Budova tělocvičny na nábřeží J. Wolkera byla postavena zhruba před 40 lety a některé její parametry již neodpovídají současným obecným požadavkům. Bezplatně ji město zapůjčuje zmíněné místní střední škole (SPOŠ). Stavební práce provede královédvorská stavební společnost Žižka, spol. s r. o., vybraná na základě veřejné zakázky. Většinu z celkových nákladů, které činí 6,2 mil. Kč, zaplatí město Dvůr Králové nad Labem ze svého rozpočtu, část ve výši 1,5 mil. Kč pokryje dotace z Královéhradeckého kraje, který je zřizovatelem místní největší střední školy. 

Ve sportovní hale při ZŠ Strž ve Dvoře Králové nad Labem se letos po dva letní měsíce rekonstruovala podlahová krytina, která již dlouho nevyhovovala jako potřebám školy, tak sportovních oddílů. V nášlapné vrstvě byla podlaha deformovaná, na povrchu byly trhliny, protlačené dilatační spáry a také vyvýšené betonové základy pod sloupy pro sportovní nářadí. Během rekonstrukce došlo ke kompletní výměně nášlapné vrstvy, která je z polyuretanového materiálu. Stavební práce realizovala firma Profil Plus, s. r. o., Dlouhý Most, která vyhrála vypsanou veřejnou zakázku. Město Dvůr Králové nad Labem za rekonstrukci zaplatilo cca 2,2 mil. Kč. Výuka v tělocvičně omezena nebyla vzhledem k opatřením souvisejících s koronavirovou pandemií: hala byla od 11. března uzavřena. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz, 

Foto: město Dvůr Králové n. L.


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 190x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí