Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Domov sv. Josefa v Žirči se zapojil do výzvy na podporu zdravotním sestrám a dobrovolníkům "Kdo může, pomůže"

Redakce / 21.04.2020, Žireč
Domov svatého Josefa v Žirči se stal součástí výzvy „Kdo může, pomůže“. Domov přerozdělí dárkové balíčky zdravotním sestrám jako poděkování za jejich obětavou péči a předá organizátorům výzvy na rozdání dalšímu zdravotnickému personálu a dobrovolníkům 3.400 roušek ušitých dobrovolníky.
 

FOTOGALERIE - Domov sv. Josefa v Žirči se zapojil do výzvy na podporu zdravotním sestrám a dobrovolníkům "Kdo může, pomůže"

Domov sv. Josefa byl vybrán organizátory výzvy jako vhodný objekt pro obdarování obětavých sestřiček, které se zde každodenně za přísných hygienických podmínek starají o pacienty s roztroušenou sklerózou.
Hoteliérka Klára Sovová z krkonošské Labské boudy přišla s nápadem, jak poděkovat všem, kteří v nelehké koronavirové době pomáhají ze všech svých sil potřebným. Oslovila jednotlivce i firmy, zda přispějí jakýmkoliv výrobkem. Někdo napekl koláče, jiná firma věnovala kávu, pizzu či barel s pivem. Domov sv. Josefa rád přispěl pro dobro věci a daroval 3.400 ks dvouvrstvých roušek, které byly ušity v rámci výzvy „Milion roušek do Velikonoc“ organizovaných Oblastní charitou Červený Kostelec.
Tento projekt dokázal, že lidé i v této době umí pomáhat, dokáží být solidární a nejsou lhostejní k osudům ostatních. Je důležité potěšit ty, kteří i přes velkou únavu pracují s vervou, odhodláním a často nehledí ani na svůj soukromý život. 
Děkujeme!

Dagmar Turková
Domov sv. Josefa

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 977x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí