Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Domov sv. Josefa v Žirči se zapojil do výzvy na podporu zdravotním sestrám a dobrovolníkům "Kdo může, pomůže"

Redakce / 21.04.2020, Žireč
Domov svatého Josefa v Žirči se stal součástí výzvy „Kdo může, pomůže“. Domov přerozdělí dárkové balíčky zdravotním sestrám jako poděkování za jejich obětavou péči a předá organizátorům výzvy na rozdání dalšímu zdravotnickému personálu a dobrovolníkům 3.400 roušek ušitých dobrovolníky.
 

FOTOGALERIE - Domov sv. Josefa v Žirči se zapojil do výzvy na podporu zdravotním sestrám a dobrovolníkům "Kdo může, pomůže"

Domov sv. Josefa byl vybrán organizátory výzvy jako vhodný objekt pro obdarování obětavých sestřiček, které se zde každodenně za přísných hygienických podmínek starají o pacienty s roztroušenou sklerózou.
Hoteliérka Klára Sovová z krkonošské Labské boudy přišla s nápadem, jak poděkovat všem, kteří v nelehké koronavirové době pomáhají ze všech svých sil potřebným. Oslovila jednotlivce i firmy, zda přispějí jakýmkoliv výrobkem. Někdo napekl koláče, jiná firma věnovala kávu, pizzu či barel s pivem. Domov sv. Josefa rád přispěl pro dobro věci a daroval 3.400 ks dvouvrstvých roušek, které byly ušity v rámci výzvy „Milion roušek do Velikonoc“ organizovaných Oblastní charitou Červený Kostelec.
Tento projekt dokázal, že lidé i v této době umí pomáhat, dokáží být solidární a nejsou lhostejní k osudům ostatních. Je důležité potěšit ty, kteří i přes velkou únavu pracují s vervou, odhodláním a často nehledí ani na svůj soukromý život. 
Děkujeme!

Dagmar Turková
Domov sv. Josefa

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 915x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí