Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Jak se projevují nová mimořádná opatření v Domově důchodců ve Dvoře Králové

Redakce / 31.03.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V pátek 27. března 2020 v odpoledních hodinách (bez předchozího upozornění) vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření a Odborné doporučení k opatřením týkající se domovů pro seniory. Opatření reaguje na situaci, kdy se v některých domovech důchodců prokázalo u klientů nebo zaměstnanců onemocnění COVID-19. Domníváme se, že informace, které o dění v domovech pro seniory dostáváte v posledních dnech z médií, nejsou vždy úplně objektivní a úplné, proto Vás chceme informovat o aktuálním dění u nás.
 

Odborné doporučení Ministerstva zdravotnictví doporučuje domovům důchodců s okamžitou platností dodržovat některá opatření. 
Z režimových opatření:
  • apeluje na striktní zákaz návštěv, 
  • doporučuje maximálně omezit pohyb klientů po zařízení, 
  • zakazuje pobyt na společenských místnostech, 
  • zakazuje vzájemné návštěvy na pokojích klientů, 
  • ruší všechny skupinové aktivity, 
  • ruší společné stravování na jídelnách, 
  • zavádí pravidelné měření tělesné teploty všech klientů 2x denně a všech zaměstnanců při příchodu do práce. 

Pokud je teplota u klientů vyšší než 37, 5°C, klienti by měli být ihned izolováni a další postup by byl řešen s ošetřujícím lékařem. Další opatření se týkají provádění dezinfekce, větrání, manipulace s jídlem, prádlem apod. Doporučení se zabývá také situací, jak postupovat v případě, kdy by v domově došlo k podezření nebo potvrzení nákazy COVID-19.

Opatření v Domově důchodců ve Dvoře Králové n. L.


Již v pátek 27. března 2020 jsme po konzultaci s ošetřujícím lékařem přistoupili k pravidelnému měření tělesné teploty klientů, během víkendu byly omezeny aktivity ve společných prostorách a jídlo bylo podáváno na pokojích.
Jsme si vědomi toho, že tato omezení jsou velkým zásahem do života našich klientů, kteří někdy plně nechápou jejich význam. Domluvili jsme se na tom, že kromě hygienických, epidemiologických a dalších opatření, je pro klienty nezbytné, zachovat s nimi kontakt a v maximální možné míře s nimi pracovat v jejich prostředí na pokoji.

Komunikace se seniory

Zavádíme pravidelné zprávy prostřednictvím rozhlasu, kde je chceme informovat o aktuálním dění v Domově i venku, o tom, na co se mohou ten den těšit, atd. 
Zprávy od klientů Vám, případně i naopak, bychom rádi zprostředkovali telefonicky, čísla máte uvedena ve zprávě z prvního týdne, ale také např. prostřednictvím e-mailusoc3@domovdknl.cz.

Pokud nosíte svým blízkým nějaké balíčky, prosíme, abyste, pokud je to možné, využívali čas do 15 hodin, rádi je se vzkazem předáme.
Zároveň vám všem, kteří mám pomáháte a vyjadřujete různou formou podporu VELMI DĚKUJEME!

Věřte nám, že se snažíme udělat maximum pro to, abychom vaše blízké ochránili a zároveň pro ně i vás měli alespoň trochu osobního porozumění a pochopení v této nelehké situaci.
Prosíme, pomozte nám v tom.

Děkujeme

Lída Lorencová a zaměstnanci 
Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 260x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět