Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Návštěvy v Domově důchodců mají od pondělí 25. května jasná pravidla

Redakce / 24.05.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V tomto týdnu se již aktivity v našem Domově zaběhly do takřka klasického harmonogramu, a tak si uživatelé mohli zahrát partičku žolíků či tak oblíbené člověče, nezlob, se. Kromě toho jsme opět přivítali canisterapeutickou fenku Blondie se svou paničkou Andreou. Uživatelé ji mají moc rádi. A tak se s ní mohli potěšit venku na sluníčku, některé Blondie navštívila dokonce i v posteli.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 22. 5. 2020 (10. týden)


Středa byla ve slavnostnějším duchu, jelikož naše uživatelka paní Medlíková oslavila úctyhodných 102 roků. Uspořádali jsme menší oslavu, navíc si i ostatní mohli pochutnat na dobrotách z naší kavárničky. Paní Medlíkové, která má pro nás vždy úsměv přejeme hodně zdraví a radosti do dalších let.

Uživatelé si v tomto týdnu mohli pochutnat například na čevabčiči s bramborem a tatarkou či hovězím na žampionech s rýží.

Také se nám podařilo trochu zušlechtit zahradu a okolí Domova. A tak se sázelo, sekalo, aby bylo vše hezké a připravené na příchozí návštěvy. Ve vchodu do Domova, jsme vyměnili staré stojany na květiny za nové a osázeli je muškáty.

Tak a teď už k dlouho očekávaným návštěvám. 
Jelikož stále musíme dodržovat řadu bezpečnostních opatření a nařízení, abychom maximálně ochránili obyvatele Domova, je třeba, aby návštěvy probíhaly podle určitých pravidel. Abychom vše zajistili, jsme nuceni omezit dobu návštěv v Domově. Návštěvy tedy budou povoleny od pondělí 25. 5. 2020. Návštěvní doba je zatím stanovena takto: pondělí – pátek od 9:30 – 18:30 hodin, sobota, neděle a svátky 13:00 – 18:30. Ve stejném čase se mohou návštěvy účastnit maximálně 2 osoby. Při příchodu bude každá osoba navštěvující uživatele dotázána, zda nemá příznaky COVID-19 a bude jí změřena tělesná teplota. Pokud je to možné, měly by návštěvy probíhat ve venkovním prostoru, na pokojích u osob, které jsou na jednolůžkových pokojích nebo za dodržení patřičných odstupů. Pokud si nebudete jisti, kontaktujte, prosím, službu konající zdravotní sestru, která Vám ochotně vyjde vstříc a situaci určitě vyřeší.

Jsem velmi ráda, že jsme se konečně dočkali. Děkuji Vám za Vaši trpělivost, ochotu a vstřícnost. Zároveň děkuji všem, kteří jste nás podporovali, mysleli na nás a drželi nám palce. Pevně věřím, že postupně budou odstraněny i další bariéry a dostaneme se do situace, že opět kontakt s Vašimi blízkými nebude nějak omezován.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 328x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět