Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Ve Dvoře Králové bude k dispozici byt pro seniory v nouzi

Byt nabízí krátkodobý nájem s odpovídajícím vybavením a službami

Redakce / 23.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
V domě s pečovatelskou službou v DPS Sadová, Dvůr Králové nad Labem vzniknul první pilotní byt pro seniory a dospělé osoby se zdravotním postižením, kteří se po propuštění z nemocnice nemohou vrátit domů pro svůj vážný zdravotní stav a čekají na umístění do pobytového zařízení.

FOTOGALERIE - Krátokodobý pronájem pro seniory v nouzi

Situace seniorů, kteří už nezvládají svůj pobyt doma ani s pomocí rodiny a pečovatelské služby a potřebují nepřetržitou pomoc druhé osoby, je kritická.
Na umístění do pobytového zařízení se dnes čeká v průměru několik měsíců až jeden rok. V LDN či na oddělení následné péče může být takový člověk 3 měsíce. Ukazuje se však, že se tito lidé často nemají kam vrátit, protože jejich domácnost jednak není přizpůsobená změněným podmínkám, jednak potřebují nepřetržitou péči, která se již v domácích podmínkách nedá zvládnout. Situace bývá často bezvýchodná. 
Na pravidelných měsíčních pracovních setkáních, která organizuje odbor školství, kultury a sociálních věcí Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem a kde se scházejí ředitelé a sociální pracovníci sociálních služeb v našem městě, pracovníci zmiňovaného odboru a primářka oddělení následné péče se sociální pracovnicí, se řeší právě tyto situace.

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 2530x
 
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
Kalendář akcí