Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Ve Dvoře Králové bude k dispozici byt pro seniory v nouzi

Byt nabízí krátkodobý nájem s odpovídajícím vybavením a službami

Redakce / 23.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
V domě s pečovatelskou službou v DPS Sadová, Dvůr Králové nad Labem vzniknul první pilotní byt pro seniory a dospělé osoby se zdravotním postižením, kteří se po propuštění z nemocnice nemohou vrátit domů pro svůj vážný zdravotní stav a čekají na umístění do pobytového zařízení.
 

FOTOGALERIE - Krátokodobý pronájem pro seniory v nouzi

Situace seniorů, kteří už nezvládají svůj pobyt doma ani s pomocí rodiny a pečovatelské služby a potřebují nepřetržitou pomoc druhé osoby, je kritická.
Na umístění do pobytového zařízení se dnes čeká v průměru několik měsíců až jeden rok. V LDN či na oddělení následné péče může být takový člověk 3 měsíce. Ukazuje se však, že se tito lidé často nemají kam vrátit, protože jejich domácnost jednak není přizpůsobená změněným podmínkám, jednak potřebují nepřetržitou péči, která se již v domácích podmínkách nedá zvládnout. Situace bývá často bezvýchodná. 
Na pravidelných měsíčních pracovních setkáních, která organizuje odbor školství, kultury a sociálních věcí Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem a kde se scházejí ředitelé a sociální pracovníci sociálních služeb v našem městě, pracovníci zmiňovaného odboru a primářka oddělení následné péče se sociální pracovnicí, se řeší právě tyto situace.

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1610x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět