Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Dvorští zastupitelé v Hankově domě toto září již podruhé

Program 7. zasedání zastupitelstva města

Redakce / 24.09.2019, Dvůr Králové nad Labem
Ve čtvrtek 26. září 2019 se od 16:00 hod. v sále Hankova domu uskuteční 7. zasedání zastupitelstva města. Hned ve 3 bodech se program týká plánovaného odkupu stávající ČOV.
 

Navržený program:

 1. Zahájení
 2. ikona souboruPlnění usnesení Zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem
 3. ikona souboruVýbory ZM
 4. ikona souboruVeřejnoprávní smlouvy
 5. ikona souboruDohoda o vypořádání vzájemných vztahů - Evorado Import, a. s.
 6. ikona souboruRučitelské prohlášení
 7. ikona souboruNavýšení základního kapitálu společnosti MěVaK Dvůr Králové nad Labem 
 8. ikona souboruMajetkové záležitosti
 9. ikona souboruDohody o vytvoření společného školského obvodu 
 10. ikona souboruZřizovací listina Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem
 11. ikona souboruCena města Dvůr Králové nad Labem
 12. ikona souboruCentrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s. – schválení členství
 13. ikona souboruZměna formy bankovních účtů pro operace s prostředky souvisejícími s poskytovanými úvěry u Českomoravské záruční a rozvojové banky, a. s.
 14. ikona souboruRozpočtové opatření č. 3 pro rok 2019
 15. Diskuze
 16. Závěr

Bod 5: Součástí navrhované dohody týkající se ČOV je doplacení záloh městem firmě Evorado Import a.s. za období 1. 1. 2014 až 30. 9. 2019 v celkové výši 38.352.477 Kč. Tato platba je vázána na odkup ČOV samotné.

Bod 7: Aby společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem s.r.o. mohla hradit část kupní ceny ČOV ve výši 100.000.000 Kč z úvěru ČSOB, a.s. a zbývající částku z vlastních prostředků (do celkové výše 120 mil. Kč), dojde k navýšení jejího základního kapitálu z 200.000,00 Kč na 20.000.000,00 Kč.

Bod 11 (Cena města Dvůr Králové) se týká možnosti doplnění schválených oceněných osobností o Charilaose Karadzose. Rada města však tento návrh nedoporučuje a trvat na usnesení č. Z/65/2019 - 5. ZM ze dne 20.6.2019, kdy udělilo Cenu města Dvůr Králové nad Labem za celoživotní přínos profesionálnímu hasiči Zdeňku Šedivkovi, v oblasti hudby hudební skupině Wostruha, za autorství knihy Nebylo jim souzeno žít - Pavlíně Špatenkové a Heleně Rezkové, za celoživotní dílo v hudební oblasti Josefu Kočnarovi in memoriam, za celoživotní přínos v oblasti sportu Antonínu Valáškovi a Josefu Pospíšilovi, za mimořádné sportovní úspěchy v roce 2018 Dominice Jansové, Jakubu Grusovi a Karolíně Grohové.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Zastupitelstvo města Dvůr Králové n. L. se chystá po 5 letech schválit změnu územního plánu

 
Vaše komentáře
Jo, tragédie jménem ČOVDvorák, 25.09.2019 08:00, Reagovat
Trochu se tu nezmiňuje vyrovnání do r. 2013 (součástí stávajícího právního sporu, v kterém se Město odvolalo, jinak by mohlo být již vyřešeno za cca 7 mil. Nyní to může být i daleko více).
Takže je zde otázka zda koupit starou za celkově nějakých 120+38+7 mil, dohromady tedy 165 mil. (a je už jedno, jestli to zaplatí přímo Město, nebo městský VAK), + náklady na intenzifikaci (kolik to bude si netroufnu odhadovat, ale slyšel jsem odhady od 30 do 100 mil., podle toho, zda to byli příznivci či odpůrci koupě) nebo stavět novou. Cena je každopádně přehnaná. Jenže je to stejné jako s Koubou, když prodával za přemrštěnou cenu VAK. Tak jsme taky zaplatili a řekl bych daleko větší procento navíc.

Jenže výstavba nové má také své pro a proti. Jak postavit novou, když stavební povolení je jen do konce tohoto roku? Jak ji postavit, když Město nemá pozemky, na kterých má stát? Zažádat o prodloužení na pozemcích které nevlastní a na které ani v příštím roce nebude mít smlouvu? Vyžadovat soudně plnění smlouvy o smlouvě budoucí? Pan Antonín evidentně nechce pozemky prodat, jinak by se s Městem nesoudil. Bude se někdy nová ČOV moci postavit? Cena údajně 170 mil. (což je určitě stará cena a bůh ví, kolik bude skutečná cena). A je otázka, jak ČOV bude zvládat nápor balastních vod, které natékají nyní na ČOV. Pokud by Město muselo stavět novou ČOV, jak bude Město postupovat, když ji koncem roku propadne stavební povolení? Bude snad stavět na černo na cizím pozemku? Co bude po dostavbě nové ČOV se starou? Leda stará ekologická zátěž, která se za stovky milionů z našich peněz bude muset likvidovat, protože stávající vlastníci od ní dají ruce pryč...

Nakonec můžeme přece nechat i stávající variantu - stále čekat, že čas (případně ti další po nás) to vyřeší za nás.

Takže teď babo raď, která varianta je lepší.
 
 
Přečteno 1891x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí