Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Ve Dvoře Králové vybrali nového tajemníka, je jím zkušený Dvorák

Novým tajemníkem Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem bude Jan Sedláček

Redakce / 3.03.2020, Královédvorsko
Po 14 letech získá královédvorský městský úřad jako ředitele člověka, který je ze Dvora Králové. Tajemníkem Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem se od 2. dubna 2020 stane Bc. Jan Sedláček. Na pozici vystřídá Ondřeje Kudrnáče z Chrudimi.
 

Na vypsání výběrové řízení na pozici tajemníka se již čekalo delší dobu, Ondřej Kudrnáč je již v důchodovém věku. Nakonec bylo výběrové řízení vypsáno v říjnu 2019.

Zkušený Dvorák

Jan Sedláček, který není na MěÚ ve Dvoře Králové žádným nováčkem, byl vybrán z celkem 11 uchazečů na základě personálního výběrového řízení. Prostředí městského úřadu ve Dvoře Králové zná jak z pozice referenta, kterým byl na ODP (Odbor dopravy a silničního hospodářství) od roku 2006, tak z řídící pozice tohoto odboru (od roku 2014). Tehdy se stál nástupcem Štěpána Čeňka, který úspěšně kandidoval na starostu obce Bílá Třemešná. Na uvolněnou pozici vedoucího ODP bude v nejbližší době vyhlášeno personální výběrové řízení. 

Nový tajemník by dle svých slov rád pokračoval v elektronizaci veřejné správy, což by se mělo pozitivně promítnout i do komunikace úřadu s občany. “Důležité je, aby úřad efektivně fungoval v jejich prospěch,“ uvedl svůj hlavní cíl Jan Sedláček, který jednotlivé kroky, které má v plánu, uvedl v koncepci výběrové komisi. “Věřím, že pod vedením Jana Sedláčka bude městský úřad nadále prosperovat,“ uvedl starosta města Jan Jarolím. V současné době tajemník ve Dvoře Králové řídí 140 lidí.

Loučení Ondřeje Kudrnáče

Výběr tajemníka

Výběrové řízení na tajemníka vyhlašuje starosta, který volí také předsedu výběrové komise a její členy, kteří musí být alespoň z jedné třetiny samotní úředníci územního samosprávného celku. “Povinností komise je projednat a prostudovat podané přihlášky a určité pořadí uchazečů (případně i na základě pohovorů), z nichž vybírá nového tajemníka starosta,“ vysvětlila JUDr. Ivana Křečková, ředitelka Krajského úřadu, jejíž souhlas je nutný pro jmenování nového tajemníka starostou. Ostatní členové rady či zastupitelstva města nemají právo či kompetence do výběru zasahovat či jej nějak ovlivňovat. 

“Chtěl bych poděkovat bývalému starostovi Lukešovi a současnému starostovi Jarolímovi za jejich přístup k mé osobě a k hodnocení mé práce. Mému nástupci přeji, aby byl ve funkci úspěšný,“ citují se v tiskové zprávě města slova odcházejícího tajemníka Ondřeje Kudrnáče. V tiskové zprávě tak chybí poděkování Editě Vaňkové, která s tajemníkem v roli starostky spolupracovala v letech 2008 až 2014. Nejen starostka Edita Vaňková měla vůči tajemníkovi výhrady zejména v oblasti komunikace, přesto nikdy nebyl podán oficiální důvod k jeho odvolání. Atmosféra na úřadě byla napjatá. Jak starostka, tak tajemník kandidovali v roce 2014 do voleb obecního zastupitelstva. Ondřej Kudrnáč kandidoval na starostu města Chrudim za hnutí ANO 2011, které skončilo ve volbách těsně druhé. V roli chrudimského zastupitele zůstal Kudrnáč na pozici tajemníka ve Dvoře Králové, kde na radnici nově zasedli zástupci hnutí ANO 2011 a situace na úřadě se zklidnila. I v Chrudimi však Kudrnáč prokazoval své znalosti tajemníka a nejednou pokáral v roli zastupitele tamní úředníky za formální stránku předkládaných materiálů, tak jako činil ve Dvoře Králové. “Prvního dubna přijdu do práce, svolám poradu, poté si sbalím své věci a odejdu,” odpověděl Ondřej Kudrnáč na dotaz naší redakce, jak bude slavit svůj odchod do důchodu. “Svému nástupci však budu k dispozici, kdykoliv bude potřebovat poradit,” dodal. 

Role tajemníka

Tajemník úřadu je zaměstnancem obce a vedoucím úřadu. Je odpovědný starostovi města jak za plnění úkolů obecního úřadu v samostatné působnosti, tak v přenesené působnosti. Vidět jej můžete na zasedání zastupitelstva, přítomen je i na schůzích rady města s hlasem poradním.

Dále tajemník obecního úřadu:

a) zajišťuje výkon přenesené působnosti s výjimkou věcí, které jsou zákonem svěřeny radě obce nebo zvláštnímu orgánu obce,

b) stanoví podle zvláštních právních předpisů platy všem zaměstnancům obce zařazeným do obecního úřadu,

c) plní úkoly statutárního orgánu zaměstnavatele - vůči zaměstnancům obce zařazeným do obecního úřadu,

d) vydává spisový řád, skartační řád a pracovní řád obecního úřadu a další vnitřní směrnice obecního úřadu, nevydává-li je rada obce.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz, tajemnici.cz, Královéhradecký kraj

 

 

 
Vaše komentáře
, 4.03.2020 11:54, Reagovat
Nejhorší úřad v republice. Lépe se přestěhovat jinam.
Konečně!ouřada, 4.03.2020 08:20, Reagovat
Konečně jde ten hulvát zpět do Chrudimi! Urážky, trapné poznámky a nohy na stole snad už budou minulostí.
Jinak v titulku je chyba, ve Dvoře nevybrali, vybral si starosta!
 
 
Přečteno 1809x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí