')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Většina obchodníků ve východních Čechách neřeší věk zákazníka při prodeji alkoholu

Většina obchodníků na východě Čech alkohol mladistvému prodala

Redakce / 17.07.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Česká obchodní inspekce (ČOI) Královéhradeckého a Pardubického kraje využila konec školního roku a prostřednictvím mladistvých figurantů uskutečnila 42 kontrol, které byly zaměřeny na zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. Namátkově kontrolovala 42 subjektů: vybrané obchody s potravinami, trafiky, restaurace nebo stánky s občerstvením v turisticky atraktivních lokalitách.
 

Regionální Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona č. 65/2017 Sb., který mimo jiné zakazuje prodej alkoholu osobám mladším 18 let. ČOI namátkově kontrolovala vybrané obchody s potravinami, trafiky, restaurace nebo stánky s občerstvením v turisticky atraktivních lokalitách. Doba kontrol byla záměrně směrována ke konci školního roku a s tím spojené předávání vysvědčení. 

Kontrolní nákupy byly provedeny prostřednictvím osob mladších 18 let, kterým byl ve 24 případech prodán alkohol. Jednalo se o pivo, víno i tvrdý alkohol, jako například Becherovka original 35cl 38%, Božkov original 0,5l, 37,5% apod. 

Se všemi kontrolovanými osobami bude zahájeno správní řízení, kde bude rozhodnuto také o výši pokuty. Ze zákona lze uložit sankci až do 1 000 000 Kč.

Zdroj: Česká obchodní inspekce

 

Související články
Policie hledá svědky napadení lyžaře v Janských lázních. Agresor útočil v kabinkové lanovce.
Opilý řidič nezvládl v centru Dvora Králové řízení
Slevou si buďte jisti až po zaplacení. Kontrola účtenek se doporučuje

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 98x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí