Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům

Ve Výtopně v Jaroměři hořel odstavený vagón, policie žádá svědky o spolupráci

Redakce / 17.04.2020, Aktualizováno , Jaroměř - Jaroměřsko
Profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře likvidovali ve čtvrtek 16. dubna 2020 před půlnocí požár odstaveného vagónu u železničního muzea Výtopna.
 

Na likvidaci plamenů nasadily jednotky dva vodní C proudy, požár se jim podařilo dostat rychle pod kontrolu. Následně probíhalo dohašování ohnisek a vyskladňování dřeva, které bylo ve vagónu. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 01:14 hod. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, jednotkám se podařilo uchránit hodnoty představující asi 200 tisíc korun. 

Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři se začali zabývat tímto požárem železničního historického vozu z roku 1930. V objektu vlakového muzea Výtopna Jaroměř se nacházejí staré lokomotivy a vagóny převážně z první poloviny 20. století. Neboť vyšetřovatel hasičů nevyloučil úmyslné cizí zavinění, policisté zahájili šetření pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci neznámým pachatelem.

Událost policistům nahlásil na linku 158 člen spolku, který si všiml hustého dýmu a šlehajících plamenů. Plameny zničily celý vůz, který měl kovovou konstrukci a dřevěné obložení. Celková způsobená škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí pachateli, či pachatelům trest odnětí svobody až na 1 rok.

Zároveň policie žádá veřejnost, pokud si někdo povšiml v okolí muzea něčeho či někoho podezřelého, aby se s touto informací obrátil na linku 158. Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR


 

Související články
V Jaroměři hořel v úterý večer odstavený vagón u Výtopny

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 395x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí