Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Názory/fotky/videa

Socha sovětského vojáka v Jaroměři - otevřený dopis pro jeho přemístění

Redakce / 19.03.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
V souvislostí se současnou okupací Ukrajiny se těžko v Jaroměři dívá na sochu sovětského vojáka se samopalem.

FOTOGALERIE - Fotografie sochy sovětského vojáka v Jaroměři

Socha rudoarmějce zde byla vytvořena a přidána k pomníku padlým až v roce 1981 s vděčností ke komunistické straně a velké sovětské návštěvě, která do Josefova přijela v roce 1968 a setrvala zde až do roku 1991. 
Nyní možná dozrál čas, aby byl voják se samopalem jako doklad doby přemístěn na jiné místo ve městě, nestrašil děti, které chodí kolem ze školy a památník padlým a umučeným získal novou a důstojnější pietní podobu. 
V minulosti bylo učiněno již několik takových pokusů, ale vždy vyšuměly. Ale kdy jindy, podíváme-li se na obrázky ze zkázy okupované Ukrajiny, než teď, se s tím nevypořádat.

Myslíme si, že je potřeba, obzvláště v souvislosti s okupací Ukrajiny, nyní téma znovu otevřít. Více v otevřeném dopise, který můžete podpořit svým podpisem. 

Cílem petice není, aby socha byla odstraněna na smetiště, ale přemístěna do místního muzea. 

Jana Žárská


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 673x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí