Královédvorsko > Sport > atletika

Královédvorští sokolové na Evropských dětských atletických hrách

Redakce / 20.09.2016
Začátkem září se sešlo v Brně na atletickém stadionu pod Palackého vrchem přes 1500 závodníků ze 14 států Evropy, aby změřilo své síly v atletických disciplínách. Již po jedenácté nechyběli na startu ani závodníci královédvorského Sokola.

FOTOGALERIE - Královédvorští sokolové na Evropských dětských atletických hrách

Konkurence byla obrovská, přesto se naši závodníci neztratili. Adéla Rutrlová se doslova prokousala do finále skoku dalekého mezi 140 dívkami ročníku 2005 a mladších. Postoupila se 407 cm na 8. místě. Ve finále si o dvě místa polepšila a skončila 6. K. Holubcová postoupila mezi stovkou dívek ročníku 2004 do finále A v běhu na 60 m časem 8,50 s. Ve finále skončila na 6. - 7. místě.

Jakuba Gruse dělilo od postupu do finále míčku jedna příčka, když skončil 9. v osobním rekordu 50,66 m, od finále B na 60 m ho dělila také jedna příčka, když zaběhl v osobním rekordu 8,78 s a ve skoku dalekém ho mezi 46 chlapci ročníku 2004 od finále dělilo pět míst, když si opět doskočil pro osobní rekord 434 cm.
Barboru Síbrovou dělila čtyři místa od finále kriketového míčku, když skončila 12. výkonem 35,11 m, byla 17. v hodu kriketovým míčkem výkonem 41,47 m a dále si doskočila skokem 389 cm pro 22. místo mezi 140 závodnicemi ročníku 2005.
Kateřina Kubíčková skončila 12. v hodu kriketovým míčkem výkonem 40,23 m a A. Rutrlová výkonem 33,91 na 14. místě.
Ondřej Schreiber výkonem 138 cm doskočil na 9. místo ve skoku vysokém.
S. Erbenová si výkonem 138 cm doskočila pro 14. místo ve skoku vysokém, ve skoku dalekém skončila s výkonem 444 cm na 24. místě.
M. Poličanský si doskočil výkonem 474 cm pro 18. místo.
Svá osobní maxima v běhu na 60 m posunuli N. Drápalíková 8,60 s, K. Hráský 8,75 s, M. Poličanský 8,33 a B. Síbrová 9,11 s.

Nedařilo se našim nejstarším závodníkům, kteří absolvovali svůj závod ve skoku dalekém ve velkém protivětru a jejich skoky lze považovat za nepříliš vydařené.
Všichni závodníci zaslouží velkou pochval za to s jakou zodpovědností přistoupili k celému závodu počínaje rozcvičením, včasnou prezencí i samotným závoděním. O jejich nasazení svědčí fakt, že si téměř všichni utvořili nové osobní rekordy, ke kterým jim samozřejmě blahopřejeme.