Vyhledej
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Dvacátý druhý ročník Žernovského bajku opět trochu jinak

Redakce / 4.06.2024
Letošní ročník Žernovského bajku se uskuteční 8. června 2024. Zajímavá trať poblíž samotného Babiččina údolí a celodenní doprovodný program. To jsou hlavní atributy závodu, který se letos uskuteční po dvacáté druhé. Pro závodníky z řad široké veřejnosti od kategorie odrážedel pro nejmenší po 70+ jsou připraveny trasy od 0,9 km po 35 km.

„Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt, zůstává stejná jako v roce 2023. Červený most je sice krásně opraven, ale ještě se rekonstruuje cesta z Hlubokého potoka.

Trasa závodu se tak z pravého břehu Úpy bude vracet přes Pohodelskou lávku, která už také má rekonstrukci za sebou. Vynecháme tak vždy mokrý úsek u Hlubokého potoka. Závod je po druhé součástí renomovaného amatérského seriálu „Dobrušský pohár“.
Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den v roce. Jako pořadatelé se snažíme spolupracovat hlavně s místními firmami, takže jsme rádi, že naším hlavním partnerem je firma Pinguin z Náchoda a ACE PAC. Zároveň se snažíme, aby náš závod přitáhl i nesportovce  a byl jakýmsi volnočasovým odpolednem. 

Marie Chaloupková z červenokosteleckého rodinného centra Luňáček připravila program pro děti různých věkových kategorií:  smyslové hraní - senzory play. Bude připraveno několik stanovišť, kde si vyzkouší různé materiály a podle své fantazie si s ním pohrají a dotvoří. Děti rozvíjí svoji představivost, kreativitu, soustředěnost, samostatnost, pozornost, rozvíjí jemnou, hrubou motoriku, zdokonalují se v řešení problémů a v kooperaci s dalšími dětmi, vnímání barev, tvarů apod. Dále má připraven program Tancuj, skákej, směj se s Maruškou a oblíbené malování na obličej s hypoalergenními barvami,“ řekl ředitel závodu Libor Mojžíš.

Jako součást doprovodného programu vystoupí kapela COLLAPSE, účastníci si mohou vyzkoušet i workoutové hřiště pod rozhlednou nebo obří skákací hrad.

Od 19:00 vystoupí kapely RIZIKOVÉ PRACOVIŠTĚ a !V.V.Ú.. Vstupné nevybíráme, skvělý catering zajištěn. Prosíme o maximální využití on-line registrace, která je i finančně zvýhodněna.

Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů.
Účelová komunikace přes Pohodlí bude v sobotu zcela odpoledne UZAVŘENA!
Akce je podpořena také Královéhradeckým krajem.
Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Foto z minulých ročníků

FOTOGALERIE - Žernovský bajk 2018 - dětské závody

FOTOGALERIE - Žernovský bajk 2020 komplet galerie

 
Vaše komentáře

Přečteno 267x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí