Vyhledej
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Hromady střepů precizně rozmístěných v lese u nemocnice!

Redakce / 6.04.2017
Před několika lety se v městském lese u nemocnice začali realizovat místní cyklisté. Jedna parta si budovala sjezdovou trať se skoky, další lidé vzali ocelové hrábě a vyhrabali si něco jako jednoduchý "singtrack". Prostě kolečko v lese mezi stromy, kde se na horských kolech zkoušely klopenky, hupy a malé skoky.
 

FOTOGALERIE - Hromady střepů precizně rozmístěných v lese u nemocnice!

Moc lidí tam nikdy nejezdilo, spíše se tam střídali různí nadšenci, kteří se ani neznají. Mnoho lidí si tratě jednou projelo na svých cestách dál do lesů. Někdo jen jezdil, jiný odtahal větve a tu a tam někdo znovu trasy prohrabal hráběmi. 
Na tratích se občas projede i v současnosti nejnadanější Královédvorský mladý cyklista a člen týmu olympijského vítěze Jardy Kulhavého Kuba Hák s tátou Jardou. Kubovi Hákovi však včera vyjížďka mohla dost krutě zasáhnout do přípravy, protože jen díky svému postřehu nevjel do hromady střepů naprosto přesně rozházených jen a pouze na stezce a dílem zakrytých listím. Kuba mohl na proražené pneumatice skončit v kotrmelcích a od střepů pořezaný. 

Jak později s tátou zjistili, tak střepy byly rozházené takřka po celé cyklisty užívané stezce. Jarda mi o tom dnes telefonoval a já se rozhodl, že odpoledne si to zajdu nafotit a napíšu tento článeček. 

Když jsem tam ale dorazil, tak jsem tam našel právě oba Hákovce, jak hákovali na opravě trati! Jakub s koženými rukavicemi pečlivě střepy vysbírával a Jarda trať čistil hráběmi. Ještě nikdy ta trať nebyla takhle hezká a pevně doufáme, že tam budeme potkávat stále více cyklistů. A že hlupák se střepy pukne vzteky a třeba se zamyslí nad nesmyslností a nebezpečností svého konání!
 

Související články
Jakub Hák přestoupil do cyklistického týmu dvojnásobného olympijského medailisty Jardy Kulhavého

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1768x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí