Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Karolína Bergerová po úspěchu v Českém poháru XCM zkusí příští rok i Světový pohár!

Redakce / 7.11.2020
Cyklistická sezóna už nám skončila, a proto bych se chtěla ohlédnout za tím jaká byla. I když se odkládaly závody z jara, stihla jsem 21 startů na závodech různého typu a úrovně. Moje hlavní disciplína jsou maratónské závody horských kol (XCM).

FOTOGALERIE - Karolína Bergerová po úspěchu v Českém poháru XCM zkusí příští rok i Světový pohár!

Jako přípravu jsem zvolila dva dlouhé silniční závody a jedenáct závodů cross country (XCO) které mi posloužily jako skvělý trénink na velice těžké závody českého poháru v maratonu (ČP XCM).

Nejvyšší úrovní těchto závodů u nás je Český pohár závodů horských kol (CP XCM), kde jsem obsadila celkově bronzovou příčku a to je pro mě největší úspěch letošní sezóny a zároveň odměna za všechnu tu dřinu. Toto celkové 3. místo jsem získala díky 5. místu na MČR XCM na Dolní Moravě (110 km, 3662 m převýšení jsem zvládla za 9h 15min), dále 3. místu na Silesii Bike marathonu (93 km, 2200m převýšení za 5h 17min), následně vysněnému 2. místu na Rallye Sudety (113 km, 3259m převýšení za 7h 4min) a týden na to 3. místu na Nova Cupu Harrachov (110 km, 3600m převýšení v čase 7h 35min). 

Vážím si ale i 8. místa MČR v cross country v Peci pod Sněžkou a vítězství v seriálu Hradeckého poháru. Nic bych ale nezvládla sama! Tyhle závody nejde zvládnout na vlastní pěst, když pomýšlíte na stupně vítězů. Proto moc děkuji mým nejbližším za pomoc, ať už na závodech nebo mimo. A co plány na další sezonu? Ráda bych opět objela závody ČP XCM, ale láká mě i start na závodech světového poháru XCM a třeba nějaký etapový závod v cizině. Uvidíme.

Karolína Bergerová

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1692x
 
Hodnocení článku:
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.
13.12.2021 - Ivana Adamce vystřídá na postu starosty města Trutnova po 23 letech další radní z ODS: 46letý architekt Michal Rosa. Ivan Adamec zůstane zastupitelem.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí