Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Přes přehradu Les Království se prohnal peloton mezinárodních cyklistických závodů. Podívejte se na videa.

Redakce / 9.09.2016, Miletín - Hořicko a Miletín
První etapa závodu startovala v Lázních Bělohrad a závodníci kroužili celkem pět 20km okruhů mezi Lázněmi Bělohrad a Miletínem. Poté se vydali směrem na Pecku, do Bílé Třemešné a na přehradu Les Království. Odtud směrem na Hostinné a dále na Trutnov, kde byl cíl. Podívejte se na video z přehrady.
 


Několik průjezdů Miletínem

A jak to dopadlo? 

František Sisr (Klein Constantia) vyhrál první etapu East Bohemia Tour, závodu 2. kategorie UCI Europe Tour v Královehradeckém kraji. Etapu dlouhou 150 km se startem v Lázních Bělohrad a cílem v Trutnově ovládl v závěrečném spurtu, když za sebou nechal druhého Slovince Jana Tratnika (Amplatz BMC) a třetí skončil Martinez Francesco Zurita (Team Vorarlberg).

V úvodní části závodu se od pelotonu odpoutala čtyřčlenná skupina ve složení Andreas Umhaller (Amplatz BMC), Fridtjof Röinas (Team Sparebanken Sör), Michal Malík (Lawi Author) a Jan Kovář (Whirlpool Author), která si postupně v pátém okruhu v okolí Lázní Bělohrad vypracovala až pětiminutový náskok.Peloton však po horské prémii, kterou vyhrál Kovář, vedoucí skupinu dojel a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru etapy.

„Nejtěžší byly poslední dva kilometry před koncem, protože mi Tratnik v závěru ujel. Měl jsem na něj ztrátu asi sto metrů a dlouho jsem ho nemohl dojet,“ vypravoval Sisr v cíli. Tratnika nakonec dojel před poslední zatáčkou těsně před cílem v centru Trutnova. „Tak prudkou zatáčku na kostkách jsem úplně nečekal, ale naštěstí jsme to ustáli,“ dodal.V závěrečné rovince pak 23letý český závodník nechal slovinského cyklistu za sebou a slavil vítězství. „Profilově to nebyla moc náročná etapa, byl v ní jeden kopec, na němž jsme se rozhodli, že by to chtělo trochu ´očesat´ peloton, což se nám nakonec povedlo, a pak už jsme to zkusili na spurt.“

Sisr skončil druhý ve čtvrtečním městském kritériu Velká cena města Hradec Králové a po výhře v Trutnově se oblékl do žlutého dresu lídra East Bohemia Tour. Zároveň mu patří modrý dres pro nejlepšího sprintera. V bílém dresu nejlepšího závodníka do 23 let vyjede do závěrečné druhé etapy v Opočně, Nor Fridtjof Röinas (Team Sparebanken Sör), puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře patří Janu Kovářovi (Whirlpool Author).

East Bohemia Tour končí v sobotu 10. září druhou etapou v Opočně (178 km). 

 

Související články
Etapový závod profesionálních cyklistů pojede i přes Královédvorsko (9.-10. září 2016). Omezí dopravu v Bílé Třemešné

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 240x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí