Vyhledej
Královédvorsko > Sport > cyklistika

V sobotu 11. června obsadí Babiččino údolí cyklisté. Koná se již 20. ročník závodu Žernovský bajk

Redakce / 14.05.2022
Organizátoři závodu prosí veřejnost o toleranci a opatrnost. Povolení projíždět lokalitou mají závodníci jen na jeden tento konkrétní den v roce. Navíc je s ohledem na bezpečnost omezena kapacita závodu, tedy se cyklistům vyplatí se registrovat předem. Závod je již tradičně doplněn o bohatý doprovodný program u populární Žernovské rozhledny.
Letošní ročník závodu na horských kolech s názvem Žernovský bajk se uskuteční 11. června 2022. Zajímavá trať poblíž samotného Babiččina údolí a celodenní doprovodný program. To jsou hlavní atributy závodu, který se letos uskuteční po dvacáté. Pro závodníky z řad široké veřejnosti od kategorie odrážedel pro nejmenší až po 70+ jsou připraveny trasy od 2,2 km po 36 km.

„Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt a od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení. Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce včetně nového trailu.  I tentokrát se vyhneme všem nepříjemným asfaltovým přejezdům" říká ředitel závodu, starosta Žernova a nadšený cyklista Libor Mojžíš a dodává "Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den v roce“.

Podívejte se na video z roku 2000:

Jako součást doprovodného programu vystoupí bubenická skupina RITMO FACTORY, jejich show požene účastníky do dalších kol závodu. Ve spolupráci s firmou Elektrowin je na celé odpoledne připraven program pro děti se zaměřením na ekologii "Vyskoč, Nejvýš, Recykluj" včetně velkých skákacích atrakcí. K dispozici bude i půjčovna elektrokol od významného českého výrobce Bárta bike z Úpice. Účastníci si mohou vyzkoušet nové workoutové hřiště pod rozhlednou. Od 19:00 vystoupí po kapely Wanastowi vjecy revival a Furt fajn. Vstupné je ZDARMA, bohaté občerstvení zajištěno.

Hlavním partnerem závodu je firma Pinguin z Náchoda a ACE PAC. Akce je podpořena Královéhradeckým krajem.

Pořadatelé prosí o maximální využití on-line registrace, která je nejen finančně zvýhodněna, ale předejde se tak případným problémům při naplnění kapacity závodu. Zároveň pořadatelé prosím turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů. 
Více info je na www.zernovskybajk.cz a na Facebooku

Žernovský bike ROAD

MTB závod má i svého o hodně mladšího silničního bratříčka Žernovský bike ROAD - rovněž pro širokou veřejnost. Ten se uskuteční 17. července a start a cíl bude mít na Hořičkách jen kousek od Žernova 
FOTOGALERIE - Žernovský bajk 2018 - dětské závody

FOTOGALERIE - Žernovský bajk 2020 komplet galerie

FOTOGALERIE - Žernovský bajk a Žernovský bajk ROAD - Jak to letos bude?

FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - kompletní fotogalerie pro závodníky a jejich rodiny

FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - výběr fotografií

Související články
Žernovský bajk se v sobotu 10. června v Babiččině údolí pojede po pozměněné trase a cyklistům zahrají Vaťáci
Vaše komentáře

Přečteno 564x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky