Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport

Dnes začala zimní Olympiáda dětí a mládeže - Královédvorsko zde reprezentuje krasobruslař Jirka Hudok z Nemojova

Redakce / 22.01.2023
V Královéhradeckém kraji dnes vypukla Olympiáda dětí a mládeže. Program odstartoval dnes (v neděli 22. ledna) slavnostním ceremoniálem na zimním stadionu v Hradci Králové.

FOTOGALERIE - Dnes začala zimní Olympiáda dětí a mládeže - Královédvorsko zde reprezentuje krasobruslař Jirka Hudok z Nemojova

Od pondělí 23. do čtvrtka 26. ledna budou mladí sportovci porovnávat síly na zimních sportovištích ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnově a Nové Pace.

Olympijský oheň vzplanul v hradecké ČPP Aréně během zahajovacího ceremoniálu, kterým provázel olympijský medailista Roman Šebrle. Olympijský oheň zapálila vlajkonoška královéhradecké výpravy snowboardistka Eva Adamczyková.

Všech 14 krajských výprav se následně přesune do Špindlerova Mlýnu, který se na několik dní promění v olympijské město. Centrem samotné olympiády se stane hotel VZ Bedřichov ve Špindlerově Mlýně. Olympijský dům sportovcům a návštěvníkům her nabídne během čtyř dní doprovodné akce i medailové ceremoniály, které se odehrají na venkovním podiu. Vstup do Olympijského domu bude pro všechny zdarma, a to každý den od 9 do 21 hodin.

Na záznam zahajovacího ceremoniálu se můžete podívat zde: 

Jednoho zástupce má v týmu Královéhradeckého kraje i Královédvorsko - a to krasobruslaře Jirku Hudoka z Nemojova. Ten bude své závody mít v úterý 24. ledna na zimním stadionu v Nové Pace. Držte mu palce!Důležitou součástí Olympiády dětí a mládeže jsou hodnoty jako fair play, respekt k soupeři, radost z pohybu či přátelství. Mladí sportovci budou bojovat o medaile v deseti sportech, ale nezapomněli jsme ani na hendikepované sportovce a do programu tak zařadili jednu paralympijskou disciplínu, a to běžecké lyžování zrakově postižených. Bude plnohodnotnou součástí bodovaných výsledků jednotlivých krajských výprav,“ připomněl náměstek hejtmana pro školství a sport Arnošt Štěpánek.

Diváci mohou sportoviště navštěvovat během celé olympiády od 23. do 26. ledna. Přehled jednotlivých sportů je dostupný na www.olympijskytym.cz. Veškeré informace a sportovní příběhy budou také v mobilní aplikaci Olympijský tým, která je dostupná na Google Play a App Store.

Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce u nás, kterou za dvacet let existence prošly tisíce mladých lidí. Někteří z nich, jako například Ester Ledecká nebo Josef Dostál, se dostali i na velkou olympiádu a pro některé zůstala Olympiáda dětí a mládeže největší sportovní akcí v životě. S tímto vědomím se se také snažíme každý ročník ODM připravit,“ shrnul Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru odpovědný za Olympiádu dětí a mládeže.

zdroj: Královéhradecký kraj a Krasobruslařský klub Dvůr Králové

Související články
Krasobruslaři ze Dvora Králové zvládnou i dva závody za víkend
Výprava z Královéhradeckého kraje vyhrála Olympiádu dětí a mládeže 2023
Podívejte se na vystoupení Jirky Hudoka na Olympiádě dětí a mládeže
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 406x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí