Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Tři medaile pro Dominika Šamka

Redakce, Petr Kocmánek / 26.02.2012
Poslední únorovou sobotu se královédvorští karatisté vypravili na soutěž pro začínající děti a mládež do 15 let, kterou ve sportovní hale v Jablonném nad Orlicí pořádal Karate club Krátký pod názvem Letohradský jelínek.
 

Soutěže se zúčastnilo celkem 10 začínajících karatistů: L. Klust, P. Pilař, O. Polášková, J. Rada, A. Radetskyy, D. Rajsner, D. Šamko, N. Šamková, A. Teodoridis, J. Tomáš pod vedením kouče P. Šimona.

Soutěž byla rozdělena nejen do věkových kategorií, ale i podle stupňů technické vyspělosti, které se v karate označují barevnými pásy. I úplní začátečníci tak dostali tak možnost poprat se o poháry a medaile, když na běžných soutěžích je jim tato možnost ztížena účastí s mnohem zkušenějšími kolegy. V disciplíně kata měli nejblíže k medaili Pavel Pilař, který v dorostencích získal nepopulární bramborovou medaili a Alexandr Teodoridis, který se v mladších žácích dokázal probojovat až do 5. kola. Disciplína kumite ale přinesla královédvorským závodníkům kýžené medaile. Nejlépe si vedl Dominik Šamko, který dokázal získat medaile hned tři. Stříbrnou v kategorii nižších technických stupňů, bronzovou pak v kategorii bez rozdílu technických stupňů a další bronzovou pak společně s Lukášem Klustem a Denisem Rajsnerem v soutěži družstev. Další individuální medaile pak přidali Pilař, Rajsner a Teodoridis, všichni skončili rovněž na bronzových příčkách.

Královédvorskému karate tak vyrůstá další generace závodníků, kteří doufejme naváží na četné úspěchy jejich předchůdců.

 

 

 
 
Přečteno 40x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí