Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > karate

Velká cena Nymburka v karate

Redakce, Petr Kocmánek / 4.05.2010
Velká cena Nymburka

První máj již zdaleka není jen lásky čas, ale ve stejnou dobu se konají i různá sportovní klání. Letos na toto datum připadla Velká cena Nymburka v karate, na kterou se vypravilo 8 královédvorských závodníků. Dorostenecké kategorie na této soutěži byly nominační na letošní Mistrovství ČR, proto se očekávala velká účast právě v této věkové kategorii. Celkově se soutěže zúčastnilo 250 soutěžících ze 43 klubů.

Disciplínu kata absolvovali jen někteří královédvorští zástupci a to jen jako rozcvičku, protože vzhledem k nabité konkurenci nebyla šance na medailové umístění. Přesto podali slušný výkon, byť je potřeba neustále pracovat na zlepšení, abychom mohli být rovnocennými soupeři i specialistům na kata.

Kumite konečně přineslo kýžený zisk medailí: Simona Šedivá s přehledem porazila všechny svoje soupeřky a po právu si z Nymburka odvezla pohár za 1. místo a cenné nominační body. Zajímavě vypadalo finále v nejtěžší váhové kategorii starších žáků, které bylo zcela v režii královédvorských závodníků. Nakonec byl úspěšnější David Němec, který zvítězil nad Luďkem Hrnčířem. Bronzovou medaili si za svůj výkon převzala Yannatay Shamshieva, která zde absolvovala svou vůbec první soutěž v kumite.

Bohužel pro ostatní závodníky (Drápalíková, Kopecký, Pilař) zůstala medailová místa zapovězena, ačkoliv podali odpovídající výkony, stačilo to na „pouze“ na 4. místo. Chyběl pověstný kousek štěstí, ale takový je sport.

 

Přečteno 19x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Učitel/ka VV (ZŠ Schulzovy sady)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Uklízečka (Domov sv. Josefa) 

Tým pro nové oddělení (Vividus East DKnL)Logoped/ka (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
1.03.2020 - 15.11.2021
Lovci perel - soutěž
28.09.2021 09:00 - 31.10.2021 16:00
Poezie nitě
23.10.2021 - 23.10.2021 18:00
Na kole do Moskvy