Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > lyžování

Zimní radovánky v okolí Dvora

Redakce / 15.01.2016, Trutnovsko a Úpicko
Tak konečně sněží a na Královédvorsku je spousta krásných kopců, kde to pojede na saních i bobech. Ve Dvoře jsou to Bajrák, Schulzovy sady nebo kopec u ZŠ Strž. A co lyže?
 
Bohužel sněhu je zatím na lupravení sněhu na okolních sjezdovkách málo, ale vše se může změnit. Jak nám prozradil jeden z provozovatelů skiareálu na Zvičině, pokud napadne alespoň 30 cm sněhu, má šanci připravit ježdění pro malé děti na Berušce a na horním vleku. S běžkařskými možnostmi na Zvičině vás seznámíme ve speciálním článku - zatím máme minimálěn ještě den či dva čas.
Lyžařské možnosti za rozumné ceny nabízí v našem regionu ještě skiareál v Brusnici a na Mostkách. Sjezdovka v Brusnici sice může přírodnímu sněhu trochu pomoci svým sněhovými sprchami, ale jelikož je spíše ve zkušebním provozu, tak slouží na zadělání vyjetých ploten než na zasněžení celého svahu. I tak už se těšíme na tamní bufet a rozlévaný čaj s Tatrankou! 
Všechny sjezdovky v okolí potřebují ke spuštění to stejné: sníh. O případném spuštění jakéhokoliv z těchto vleků vás budeme na facebooku a webu Královédvorska informovat. Dobrou zprávou je, že ceny zůstaly na těchto sjezdovkách stejné jako v předchozích letech.

Lyžování vám však tento víkend zaručí například ve Vrchlabí, které se od letošního roku chlubí rozšířenými okruhy pro běžkaře na novém stadioně na místě zvaném Vejsplachy. Jen si předem ověřte, zda na tratích neprobíhají závody. Nedaleko je i vrchlabský Kněžický vrch, ve kterém jsou v provozu pro malé děti pomy a pro zkušenější lyžaře od loňského roku už dvoje sedačkové lanovky. 
V provozu jsou již od minulého týdne také skiareál Petříkovice u Trutnova a Mladé Buky.

Uvítáme i váš tip na lyžování v okolí Dvora Králové. Už se samozřejmě těšíme na tradiční běžkařský výlet z Výšinky do Dvora!
 

Související články
Skiareály v Královéhradeckém kraji jsou připraveny
Akce na víkend 15.-17. ledna 2016 ve Dvoře Králové a okolí
Aktuální možnosti lyžování na Královédvorsku a okolí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 101x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí