')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Hasiči z Královéhradeckého kraje získali titul mistrů ČR v požárním sportu

Redakce / 2.09.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Tým hasičů z Královéhradeckého kraje, svěřenci trenéra Zdeňka Šedivky, se dočkal na letošním mistrovství ČR po 27 letech republikového vítězství v požárním sportu. Pro titul si hasiči jeli do Ústí nad Labem.
 

Skvělé výkony z výstupu do 4. podlaží cvičné věže, běhu 100 m s překážkami i štafet 4x100 m potvrdili hasiči v neděli také v poslední disciplíně – požárním útoku. Výbornou formu stvrdili závodníci tím, že vítězství v této královské disciplíně korunovali novým národním rekordem časem 20,54 s. K tomu dopomohla nejen precizní sehranost celé útokové sedmičky, ale také sestavená mašina dodaná firmou Renmotor. Dosavadní rekord držel Zlínský kraj s časem 20,92 s. Sedmičlenná skupina, která v požárním útoku nastoupila na startovní čáru a vybojovala vytoužené vátězství, byla ve složení Václav Novotný, Dominik Bělský, Patrik Kligl, Jan Zhříval, Martin Lidmila, Jiří Škodný a Lukáš Němec.

Výsledky požární útok:

  1. HZS Královéhradeckého kraje – 20,54 s
  2. HZS Moravskoslezského kraje – 21,32 s
  3. HZS Olomouckého kraje – 21,62 s
Díky úspěchu a prvenství v disciplíně požární útok se mohlo celé desetičlenné družstvo radovat také z celkového vítězství a titulu mistrů České republiky. K němu se krajští hasiči probojovali přes týmové druhé místo z výstupu do 4. podlaží cvičné věže, přes vítězství v běhu na 100 m s překážkami a druhé místo ve štafetě 4x 100 m. Za letošním úspěchem hasičů z Královéhradeckého kraje stojí celý tým, který podával během celého mistrovství vynikající a stabilní výkony, které vynesly Královéhradeckému kraji v celkovém bodování družstev příčku nejvyšší.
Naposledy zvedli hasiči z Královéhradeckého pohár pro mistry republiky nad hlavu v roce 1992, kdy byl součástí týmu soutěžících i nynější trenér krajských hasičů Zdeněk Šedivka. Pohár se tak vrátil po 27 letech symbolicky do stejných rukou.


Složení reprezentačního družstva HZS Královéhradeckého kraje:
Václav Novotný - stanice HK – Pražská,
Martin Lidmila - stanice HK – Pražská,
Jiří Škodný - stanice HK - Pražská,
Vojtěch Klenka - stanice HK – Pražská,
Patrik Kligl - stanice HK – U Přívozu,
Jan Zhříval - stanice HK – U Přívozu,
Václav Divoš - stanice HK – U Přívozu,
Lukáš Němec -  stanice HK – U Přívozu,
Dominik Bělský - stanice NB,
Petr Mařan – ÚO Jičín.


Závodníkům blahopřejeme k úspěchu, velké poděkování pak patří celému realizačnímu týmu!
Výsledky HZS Královéhradeckého kraje z prvního dne.
Výsledky HZS Královéhradeckého kraje z druhého dne.
Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách MRPS2019.

Kateřina Sekyrková

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje, MRPS2019

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 770x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí