Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Hasičky z Hřibojed patří mezi 5 nejlepších v požárním sportu v ČR

Redakce / 9.10.2019, Hřibojedy
Poslední prázdninový víkend byl pro hasičky ze Hřibojed historicky významný. Dokázaly se probojovat přes vítězství v okresním a krajském kole na mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v Ústí nad Labem.
 

FOTOGALERIE - Hasičky z Hřibojed na MČR v požárním sportu

Složení týmu:

SDH Hřibojedy - Martina Machačová, Eliška Tschöpová, Gabriela Tschöpová, Lenka Vodehnalová a Anna Vodehnalová,  

Barbora Šubrtová – členka SDH Velichovky,  Adéla Leppeltová – členka SDH Bukovice,  Barbora Punarová – SDH Bělovec, Monika Šmídová – členka SDH Hostinné. 

Vedoucím družstva si děvčata zvolily Jana Pištu z Rožnova

Ženy vyrazily již ve čtvrtek hasičským autem, kdy za volant usedla Martina Machačová a vydaly se do Ústí nad Labem ukázat své natrénované výkony a dát vědět o naší obci na nejvyšší republikové soutěži. V pátek se konal výstup do 2. podlaží cvičné věže, kam se kvalifikovala Barbora Šubrtová a Monika Šmídová. Barča v kategorii žen obsadila s časem 7,97 s 8. místo a Monika v kategorii dorostenek s časem 8,79 s místo 6. Pak se již společně věnovala děvčata svým tréninkům a slavnostnímu zahájení celého mistrovství. 

V sobotu ve velmi brzkých  ranních hodinách odjížděl směr Ústí nad Labem i autobus plný věrných fanoušků – především aktivní základna mladých hasičů se svými rodiči. Mezi fandy nechyběli ani naši věrní sousedé z vedlejší vesnice z Libotova. Základna fanoušků sčítala kolem 40 lidí a věděli o nás opravdu všichni. 

Průběh soutěže

Po první disciplíně běhu na 100 m s překážkami se děvčata ujala 4. příčky. Do druhé disciplíny štafety 4x 100 m se tedy závodnice vydaly s přesvědčením udržet se na dosah stupňů vítězů. To se však stoprocentně nepovedlo a s časem 67,53 s se umístila až na sedmém místě. Průběžně však stále nebylo nic ztraceno. Vše záleželo na provedení požárního útoku, který se běhal v neděli. První pokus byl plný zádrhelů, nešel nastartovat stroj, nestihla se roztáhnout hadice a i voda byla holkám dopředu poslána pomaleji… Ale i tak dosáhla děvčata na svůj nejlepší čas požárního útoku časem 27,07 s. V druhých pokusech opět startování stroje neproběhlo tak jak mělo, ale i přesto došlo k zlepšení a s časem 25,83 s se děvčata posunula na celkově druhé místo. Ovšem ostatní družstva se zdokonalovala také. Neuvěřitelných 0,20 s chybělo, aby si děvčata odnesla 3. místo za svůj v sezóně nejlepší čas v požárním útoku a aby dosáhla vytoužené medaile. Výkony byly opravdu vyrovnané - čas 25,.. dosáhlo celkem 5 družstev žen! Takže rozhodovaly setiny sekundy! Však se také říká, že požární útok je královská disciplína a tady se to opravdu ukázalo stoprocentně. 

Děvčata bojovala jako lvice, předvedla své nejlepší výkony, za které se opravdu nemusejí stydět. Dala o sobě vědět a ukázala, že i v tak malé obci jsou ženy, které požárnímu sportu opravdu rozumí. A celé jejich sportovní výkony byly pouze třešničkou na dortu za jejich pílí, tréninky a tvrdou přípravou. Přes jejich sportovní vypětí si dokázaly atmosféru celého mistrovství náležitě užít a mít ze své práce radost a dobrý pocit. Odměnou jim byl celý fanklub, který dokázal ze svého volného času obětovat celý víkend a náležitě si s nimi tuto mistrovskou atmosféru užít. 

Všem moc a moc děkujeme i za finanční pomoc, díky které se děvčata oblékla do jednotného oblečení, měla veškeré jídlo z financí sponzorů a mohl se vypravit autobus fanoušků. Velké díky tak patří Královéhradeckému kraji, Obci Hřibojedy, SDH Hřibojedy, společnosti JUTA a.s. a okrsku č. 5 Dubenecko. Velké díky patří hlavně děvčatům, která se dokázala stmelit a předvedla to nejlepší, co v sobě mají. Jsem velice pyšná na to, že družstvo žen ze Hřibojed patří mezi pět nejlepších týmů v celé ČR! Odvézt si konečné celkové 5. místo z mistrovství ČR, kde naše ženy byly poprvé v tak velké konkurenci, je určitě velmi povedený úspěch a stojí ho náležitě oslavit. 

HŘIBO-HŘIBO-HŘIBOJEDY! 

Vlasta Machačová 

místostarostka obce Hřibojedy






 

Související články
Ženy z SDH Hřibojedy postupují ma MČR v požárním sportu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 615x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)

Více pozic (Zdravotnické zařízení VIVIDUS DKnL)



Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 31.08.2020
Venkovní bazar knih
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)