Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Děti z Královédvorska se jezdí v zimě učit plavat do okolních obcí. Přinášíme seznam kurzů pro kojence i závodníky

Redakce / 8.11.2017, Královédvorsko
Dvůr Králové nemá krytý bazén, a tak obyvatelé regionu využívají kryté bazény v okolních obcích. Ve všech těchto bazénech probíhá výuka plavání pro děti či dospělé a další aktivity včetně aerobiku či cvičení pro seniory. Neobvykle široký je však výběr zdokonalovacích kurzů plavání pro děti.
 

Organizované plavání škol a školek

Žáci základních škol na Královédvorsku včetně mateřských škol jezdí každým rokem na plavecký výcvik do okolních obcí s krytým bazénem - nejčastěji do Hořic či Trutnova. Ačkoliv většina místních základních škol již toto dělala v předchozích letech, od letošního školního roku má škola povinnost zajistit každému žáku 40 hodin plavání (1. stupeň ZŠ). Na dopravu dětí do bazénů v okolních obcích byly také vypsány dotace, které mohly zcela či alespoň částečně pomoc s úhradou nákladů na dopravu.

Plavání kojenců

V okolních obcích s bazénem či vířivkou probíhají většinou dopoledne kurzy plavání kojenců a batolat - jedná se o Hořice, Trutnov, Nová Paka, Hradec Králové, Jilemnice. Doporučujeme se před zapsáním na kurz podívat na zázemí areálu (odpočívárna, herna) a bazén, ve kterém bude výuka probíhat. Je dobré si zjistit i reference přímo na dané kurzy/organizátory.
Existují také vícedenní "plavecké" pobytové kurzy pro rodiče s dětmi v penzionech, kde mají bazén se slanou vodou. Tyto pobyty nejsou většinou jen o plavání, ale obecně o rozvoji dítěte a vzdělávání rodičů na toto téma. Pokud víte o takovém zařízení na Královédvorsku, dejte nám to vědět.
U úplně nejmenších dětí se také nabízí seznamování nejmenších dětí s vodou přes vaničkové plavání - tady je nutné kontaktovat individuálně odborné instruktorky nebo si nastudovat instrukce prostřednictvím odborné přednášky, publikace či video na youtube.

Pravidelné plavání pro školáky - Trutnov

Tradiční středeční kurzy plavání v duchu záchranářském nabízí královédvorský Tyršův klub vodních záchranářů (nejpočetnější plavecký klub v ČR bez "svého" krytého bazénu) v plaveckém bazénu v Trutnově. První hodina proběhla již 4. října, ovšem zájemci se stále mohou přidat. Do Trutnova se plavci mohou dopravit samostatně nebo využít autobus vypravený ze Dvora (17:15 od zastávky-trafiky u autobusového nádraží nebo o něco později u oční školy). Návrat je mezi 19:50-20:00 do Dvora Králové na předem domluvená místa (u Spěváčků, u oční školy, u pošty, u autobusáku). Přihlásit se mohou školáci, kteří se umí o sebe postarat - tzn. v šatně se převléci, vysušit si vlasy atd. U menších dětí je nutná osobní domluva, případně doprodovod rodiče. Jezdí se každou středu do konce dubna ve dnech školních docházky (tedy kromě prázdnin). Poplatky byly po několiky letech navýšeny na 700 Kč (příspěvek) + 50 Kč za dopravu se vybírá v autobuse. Přihlášky a další informace vám podají odpovědní lidé v autobusu, stačí přijít ve středu k autobusu včas. 

Plavecký klub Spartak - Trutnov

V Trutnově funguje plavecký klub Spartak, který umožní dětem se zdokonalit v plavání bez důrazu na výkon. Tyto kurzy probíhají vždy v úterý a pátek od 16 do 17 hod. 

Plavecký oddíl Trutnov

Plavecký oddíl nabízí kromě klasických tréninků školáků také plavání dětí předškolního věku s rodiči i bez rodičů. V úterý a ve čtvrtek také probíhá vždy hodinové zdokonalovací plavání pro děti od 7 do 15 let.

Plavecké kurzy a tréninky v Hořicích

V nedalekých Hořicích je u dětí možnost se účastnit buď plaveckých kroužků, které jsou rozděleny dle věku a plaveckých dovedností (1500 Kč/15 lekcí), nebo se stát členem oddílu Rejnok a plavání povozovat jako jeden ze svých hlavních sportů. 

Kurzy plavání v Nové Pace

V novém areálu v Nové Pace se nabízí vždy dvouměsíční zdokonovalovací kurzy plavání pod vedením zkušených instruktorů dle věku - dokonce i s rodiči.

Kateřina Sekyrková
Foto: www.mebys.cz


 

Související články
Bazén v Hořicích - užijte si rodinnou atmosféru sportovního areálu
Zájmová činnost a kroužky pro školáky na Královédvorsku ve školním roce 2017/2018

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1669x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí