Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA

Kluziště pod širým nebem na Pomezkách zase o něco výše. Držitelé SkiMu Pack zde jezdí zdarma

Redakce / 28.01.2022, Aktualizováno , Malá Úpa - Trutnovsko a Úpicko
Nejvýše položené kluziště máme u nás v Malé Úpě! Vychutnávat si jízdu pod širým nebem ve výšce 1.050 m.n.m. jezdí lidé ze širokého okolí, kteří si tak chtějí zpestřit pobyt na horách nebo využít zároveň služeb půjčovny bruslí.

FOTOGALERIE - Kluziště na Pomezkách 2020

Bruslení na horském vzduchu

Bruslit na ledě pod širým nebem se daří na přírodních vodních plochách v České republice čím dál tím méně. Možná právě proto má takový úspěch vysoko položené kluziště v areálu Pomezky.

Samotné kluziště nijak neničí ani tamní krásnou přírodu: technologie kluziště je ekologická, neobsahuje freon. Používají se hlavně nepřímá chladící zařízení, která mají v primárním okruhu použito bezčpavkové chladivo a v sekundárním okruhu, jako teplonosnou látku, ekologické teplonosné médium.

Otevírací doba

Letos pravidelné veřejné bruslení probíhá od pondělí do soboty vždy od 13 do 16 hod. a v úterý, čtvrtek a pátek i VEČER od 18 do 20 hod. 

V neděli je nutné si v případě zájmu kluziště rezervovat.

Vstupné

Vstupné na kluziště: 130 Kč dospělý a 100 Kč dítě (narozené 2010 a dříve). 

Při nákupu SKiMU PACK je vstup na kluziště zdarma a na půjčovné bruslí v půjčovně SKiMU AKTIV v Horském hotelu Hořec 10% sleva.

Ano, dobrou zprávou je, že zabruslit si můžete, i když jste si brusle nechali doma: v Malé Úpě máte možnost zapůjčení bruslí, hokejky a rezervaci i celého kluziště. 

Cena půjčení bruslí: 100 Kč/dospělý a 70 Kč/dítě

Pronájem ledové plochy na 1,5 hod: 2.000 Kč

Umístění kluziště: za SKiMU Housem v Areálu Pomezky

Velikost ledové plochy: 24 x 14 m

V půjčovně SKiMU AKTIV si můžete půjčit téměř nové lyžařské vybavení, brusle i sáňky (ty jsou taky prima: svezete se z kopce do Spáleného mlýna a poté vyjeďte skibusem zpět nahoru :-).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: SkiMU

Související články
Skiareál Malá Úpa zvýšil nejen polohu svého kluziště, ale i propojenost sjezdovek s ostatními areály
Na Pomezky s lehkostí: půjčte si vybavení až na sjezdovce
Akce na jarní prázdniny v Malé Úpě
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1409x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí