Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > tanec

Dvě stříbrné medaile z Německa pro královédvorskou tanečnici Khattyu

Redakce, / 29.07.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na přelomu června a července se konal v Berlíně festival Oriental Fantasy pořádaný proslulými manželi Cifuentes, kteří patří mezi nejznámější lektory orientálního tance v Evropě. V rámci festivalu se konala spousta seminářů, show a také soutěž, kde se místní tanečnici Kateřině Khattye Krupkové zadařilo.

FOTOGALERIE - Khattya v Berlíně


Soutěž sólistů se konala hned první festivalový den. Khattya se účastnila dvou kategorií. V kategorii „Fantasy“ obsadila 2. místo s dramatickou choreografií laděnou do stylu tango orient a podařilo se jí během jejího vstupu rozplakat většinu publika. Ohromnou radost přineslo taktéž 2. místo, avšak z v kategorie „Professional“, kde tančila na klasickou orientální skladbu. Mezi konkurentkami byly tanečnice nejen z Německa, Ruska, Finska, ale také Indonésie. Naše tanečnice reprezentovala Českou republiku jako jediná. Tanečnice byly hodnoceny šestičlennou odbornou porotou složenou z organizátorů a také hlavních hostů, mezi kterými stojí určitě za zmínku světoznámá tanečnice Didem (Turecko) a Sadie (USA).
Během dalších dnů probíhala spousta workshopů právě s členy poroty, díky kterým Khattya načerpala spoustu nové inspirace. Také tančila na páteční show, kde předvedla své vítězné choreografie pro veřejné publikum.

 
Kateřina Sekyrková
Foto: Matti Lipponen

Související články
Úspěchy orientálních tanečnic ze Dvora Králové
Orientální tanec pomůže srovnat záda i psychiku. Ve Dvoře je učí mladá studentka - zkušená tanečnice Khattya.
Úspěchy královédvorských orientálních tanečnic na Dvorské Jedničce
Kurzy břišních tanců pro děti i dospělé ve Dvoře Králové - 2017/2018
Vaše komentáře

Přečteno 675x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí