Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

Široké běžecké stopy i pro bruslaře - tratě v okolí Dvoračky v Trutnově

Redakce / 16.02.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Sluníčko nám pomalu ujídá sníh a na lyže se budeme přesouvat do vyšších poloh. Není třeba však hned jezdit až do srdce Krkonoš. Skvělé běžkařské podmínky nabízí v těchto dnech okolí Dvoračky v Trutnově (Nové Dvory). Je zde na otevřených pláních rolbou upraveno několik kilometrů navzájem propletených běžeckých okruhů. Můžete si vybrat i výškový profil, a sami si tak určit náročnost tratě včetně vzdálenosti.
 

FOTOGALERIE - Lyžování na Dvoračce v Trutnově

Srdcem tratí je restaurace Dvoračka, kde mají otevřeno denně od 10:30. Pokud máte možnost vyrazit na lyže hned ráno, určitě to v tomto případě udělejte. Jsou to právě tyto poslední zimní dny, kdy díky síle horní krusty sněhu lze bruslit na lyžích kdekoliv na pláních. Odpoledne je již sníh díky jasnému počasí povolenější. I když zdejší stopa umožňuje bruslení i klasiku vzhledem ke své šíři a určitě stojí za to na tamní stopu nastoupit kdykoliv. Další možností je zaparkovat u „Buřtárny”, která je položena o něco výše, a na upravené tratě se tak dostane zvrchu a ještě si užijete krásný výhled na Trutnov a dále do Čech.

Sníh se stále drží i na upravených stopách v areálu Houska u Trutnova či pomníku bitvy 1866 v Trutnově. Ale tyto tratě jsou již zanesené jehličím a spadanými větvičkami. 

Cestu do Trutnova můžete spojit s návštěvou plaveckého bazénu nebo relaxací v jogovém centru Sadhana yoga studi v centru Trutnova. Tam je o tomto víkendu připravena jedinečná akce - masáž zvukem tibetské zpívající mísy.Kateřina Sekyrková
 

Související články
Na běžkách kolem Liščí hory. Fantazii při výběru trasy se meze nekladou. Ani sněhové.
Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky
Přesně 10 km dlouhý, skůtrem upravený, běžkařský okruh vede z Boroviček až k nádraží v Bílé Třemešné!
Běžkařské stopy v regionu - Dvůr Králové, Zvičina, Hostinné, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí, Jilemnice

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1513x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online