Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

Široké běžecké stopy i pro bruslaře - tratě v okolí Dvoračky v Trutnově

Redakce / 16.02.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Sluníčko nám pomalu ujídá sníh a na lyže se budeme přesouvat do vyšších poloh. Není třeba však hned jezdit až do srdce Krkonoš. Skvělé běžkařské podmínky nabízí v těchto dnech okolí Dvoračky v Trutnově (Nové Dvory). Je zde na otevřených pláních rolbou upraveno několik kilometrů navzájem propletených běžeckých okruhů. Můžete si vybrat i výškový profil, a sami si tak určit náročnost tratě včetně vzdálenosti.

FOTOGALERIE - Lyžování na Dvoračce v Trutnově

Srdcem tratí je restaurace Dvoračka, kde mají otevřeno denně od 10:30. Pokud máte možnost vyrazit na lyže hned ráno, určitě to v tomto případě udělejte. Jsou to právě tyto poslední zimní dny, kdy díky síle horní krusty sněhu lze bruslit na lyžích kdekoliv na pláních. Odpoledne je již sníh díky jasnému počasí povolenější. I když zdejší stopa umožňuje bruslení i klasiku vzhledem ke své šíři a určitě stojí za to na tamní stopu nastoupit kdykoliv. Další možností je zaparkovat u „Buřtárny”, která je položena o něco výše, a na upravené tratě se tak dostane zvrchu a ještě si užijete krásný výhled na Trutnov a dále do Čech.

Sníh se stále drží i na upravených stopách v areálu Houska u Trutnova či pomníku bitvy 1866 v Trutnově. Ale tyto tratě jsou již zanesené jehličím a spadanými větvičkami. 

Cestu do Trutnova můžete spojit s návštěvou plaveckého bazénu nebo relaxací v jogovém centru Sadhana yoga studi v centru Trutnova. Tam je o tomto víkendu připravena jedinečná akce - masáž zvukem tibetské zpívající mísy.Kateřina Sekyrková

Související články
Na běžkách kolem Liščí hory. Fantazii při výběru trasy se meze nekladou. Ani sněhové.
Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky
Přesně 10 km dlouhý, skůtrem upravený, běžkařský okruh vede z Boroviček až k nádraží v Bílé Třemešné!
Běžkařské stopy v regionu - Dvůr Králové, Zvičina, Hostinné, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí, Jilemnice
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1957x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí