Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > zimní mapy

Zimní mapy - Krkonoše

Redakce / 3.02.2013
Krkonošský národní park na svých stránkách zveřejnil digitální mapu, která je primárně určená pro turisty a cyklisty, ale využít ji při plánování mohou i běžkaři. Lze si na ní najít konkrétní trasu s výškovým profilem.
Digitální mapy umí zobrazit ideální spojení dvou vybraných bodů, vytvořit tabulku s jednoduchým itinerářem trasy, doporučit zajímavosti na cestě a má i mnoho dalších funkcí.

Souhrnná panoramatická mapa Krkonoš s vyznačenými trasami je zde
Červená barva - hlavní krkonošská magistrála
Zelená barva - upravované běžkařské stopy
Modrá barva - tréninkové a závodní běžkařské tratě

Několik serverů nabízí konkrétní naplánované běžecké okruhy.

Na oficiálních stránkách Krkonoš - www.krkonose.eu najdeme okolo padesáti okruhů z celé oblasti, s popisem, výškovým profilem a možností zaslat informace na e-mail.

Na dalším serveru (http://www.ergis.cz/krkonose) lze najít přes čtyřicet možností běžkařských výletů různých obtížností, zmíněna jsou i významná místa, která cestou uvidíte. Mapy tras jsou podrobné, můžete si dokonce změřit jejich jednotlivé úseky, najdete zde.

Aktuální sněhové, lyžařské podmínky a webkamery krkonošských lokalit můžete zkontrolovat zde nebo na tomto odkazu.
Další odkazy:
Aktuální stav běžeckých tras
Značení běžkařských tras v Krkonoších

Velmi pěknou a dobře běžkařsky udržovanou lokalitou jsou tratě v okolí Harrachova až Rokytnice n/J. a na polské straně nad Harrachovem- Jakuszyce. Ty jsou dostupné autem, parkoviště přímo u hlavního stadionu 1 km za hranicemi nebo např. z harrachovského vlakového nádraží se lze dostat na lyžích rovnou na upravované tratě. Mapu Jakuszyc, okolí Harachova a okolí Rokytnice nad Jizerou najdeme zde (z roku 2011).

Jistě vás při plánování výletu do Krkonoš potěší i webová kamera s rozlišením 2048 x 1536. Jedna z kamer snímá nonstop vlek a sjezdovku Smrk (Vysoký svah), při krásném počasí je vidět i Sněžka, Obří důl, Studniční hora a Luční bouda. (jako tip zaslal Jaroslav Kabrhel).

Související články
Jarní lyžování
Děti na běžkách - Horní Mísečky
Související odkazy
Krkonose.eu - oficiální stránky Krkonoš
KRNAP - správa národního parku
 
Vaše komentáře

Přečteno 402x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí