Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > Areál Žireč

Andělé mohou také odpočívat

Redakce / 2.10.2020, Žireč
Díky podpoře mnohých dárců totiž Domov sv. Josefa nabízí komplexní odlehčovací služby pro nemocné roztroušenou sklerózou nebo s jiným tělesným či neurologickým onemocněním. Volno si tak mohou dovolit lidé, kteří se o nemocné starají dennodenně celý rok: andělé.

FOTOGALERIE - Andělé mohou také odpočívat

Odlehčovací služby pro nemocné i anděly

Asi každý zná ten pocit, když se blíží doba dovolené a už se těší na odpočinek a regeneraci. Nyní si mohou zaslouženou dovolenou užívat také osoby, říkáme jim andělé, každodenně pečující o své nemocné blízké, a to díky odlehčovacímu pobytu v našem zařízení. 
Délka pobytu klientů na odlehčující péči se pohybuje od 7 do 90 dní podle potřeby tak, aby si pečující osoby mohly zařídit potřebné záležitosti, oddychnout si a nabrat nových sil. Služba je k dispozici lidem z celé ČR, ale vyzýváme zejména obyvatelé Královédvorska.

Aktivity v zařízení i blízkém okolí

Klienti si mezitím mohou užívat krásy barokního areálu Žireč, procházek či projížděk po přilehlém parku, posezení v bylinkové zahradě či dobrůtek v kavárně Damian. Především však mohou využít program odborných rehabilitací a terapií ušitý na míru individuálním potřebám. Moderní pomůcky a rehabilitační metody, fyzioterapie, psychoterapie a duchovní péče, ergoterapie, logopedie, to vše pod vedením zkušených profesionálů s milým osobním přístupem, pomáhá hendikepovaným znovu do života. Každý měsíc navíc pro klienty připravujeme bohatý kulturní program včetně koncertů, výletů a aktivit v našich tvořivých dílnách.

Poradenství

Pobytem to ale nekončí. Další službou, kterou vnímáme i jako poslání, je poradenství jak klientům, tak jejich pečujícím andělům. Sociální pracovníci ochotně poradí a poskytnou praktické rady pro ošetřování v domácím prostředí nebo kontakty na zdravotnická či sociální zařízení v okolí bydliště nemocného. Pomohou s problémy v komunikaci, doporučí logopeda nebo speciálního pedagoga. Od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin je k dispozici telefonní poradna na č. 491 610 620. Pokud nestihnete zavolat do 15 hodin a potřebujete podporu či rady, je možno využít kontakt přes e-mail poradna@dsj-zirec.cz .

Projekty Chytrých bytů

V rámci podpory domácí péče připravujeme také projekt tréninkových Chytrých bytů, což bude vzorové bydlení pro nemocné roztroušenou sklerózou, které si budou moci vyzkoušet a inspirovat se pro zařízení svého vlastního domova v duchu soběstačnosti a samoobslužnosti. Do konce roku 2020 chceme mít dokončenou projektovou dokumentaci a věříme, že se nám podaří sehnat finanční prostředky tak, abychom mohli v následujících letech projekt zrealizovat.

Stejně jako klienti a jejich andělé neustále posouvají své schopnosti a jejich snaha nikdy nekončí, tak i my vytrváme v neustálé snaze o zlepšování podmínek pro hendikepované a jejich návrat zpátky do života.

Kateřina Fürbacherová

Domov sv. Josefa

 
Vaše komentáře

Přečteno 656x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky