Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Koupaliště v Miletíně je otevřené jen za hezkého počasí. Čistší vodu však jinde nenajdete

Redakce / 25.06.2018, Aktualizováno , Miletín - Hořicko a Miletín
Koupaliště v Miletíně se chlubí velmi čistou vodou a je to také důvod, proč jej navštěvují zejména rodiče s dětmi. Ti si zde užívají samostatné brouzdaliště s vodotryskem, zatímco větší děti a dospělí si plavou své (kilo)metry v bazénu ve tvaru L, který díyk svému tvaru dopřává klid kondičním plavcům i vodním hrátkám. V parném dni je zde stín vzácný, ale to letošnímu létu nevadí.

FOTOGALERIE - Koupaliště Miletín

Na koupališti láká plavce bazén tvaru L o rozměrech 50/15 m s hloubkou až 1,8 m. Plavci využívají 5 plaveckých drah a neplavci mělkou část „za rohem”. Malé děti mají k dispozici samostatné brouzdaliště obklopené dětským hřištěm. Voda je zde průzračně čistá nejen díky světlým dlaždičkám na dně bazénu a povinnosti vstoupit do bazénu přes očistné bazénky se sprchou, ale také napojení bazénu na samostatnou recirkulační úpravnu vody. 

Trávit zde čas můžete na travnaté ploše - anglický trávník to není a mravenci jsou zde všech velikostí a barev. Stínu se zde dostává jen díky pár keřům a početně vzácným polovzrostlým stromům, ale můžete si půjčit slunečník (20 Kč). Při naší červencové návštěvě jsme v areálu napočítali pouhé 2 lavičky (kromě občerstvení). I tak jsme zde za parního dne strávili příjemné odpoledne bez masy lidí. Děti si to užily i bez tobogánů - zde má největší hodnotu skutečně čistá voda. 

Bohužel z travnaté plochy po celém areálu není vidět na plochu bazénu díky keřům v těsné blízkosti bazénu. Pokud tak chcete mít pod dohledem své děti, musíte jít až k bazénu. Pod dohledem možná nemáte své děti, ale na kola zaparkovaná přímo v areálu za pokladnou, je vidět téměř z celého areálu koupaliště. 

Restaurace zde má podobu rychlého občerstvení - klasická smažená jídla a párek v rohlíku. Sezení se nabízí jak uvnitř restaurace, tak venku pod slunečníky. 

V celém areálu je zákaz kouření.

Vybavení koupaliště

  • velké převlékárny a šatny
  • čisté WC
  • občerstvení s celodenním provozem
  • dětské hřiště s brouzdalištěm a prolézačkami
  • hřiště na plážový volejbal
  • půjčovna slunečníků
  • stojan na kola přímo v areálu koupaliště

Otvírací doba, vstupné

Oteřveno je v červenci a srpnu od 10 do 20 hod. Ovšem v případě nepříznivých klimatických podmínek - déšť, vzduch pod 18°C - je koupaliště zavřeno.

Vstupné: 55 Kč dospělí, 30 Kč/dítě, od 18 hod. 35 Kč / 20 Kč

Doprava

Miletínské koupaliště sousedí s tamním kempem Na Vyhlídce, avšak oba areály nejsou průchozí. Vedle koupaliště se zároveň nachází místní sportovní areál - tenisové kurty, fotbalové hřiště a U-rampa. Vše najdete po pravé straně silnice při výjezdu z Miletína na Hořice. Na parkoviště koupaliště se přijíždí lesní širokou cestou, na kterou odbočíte za kempem na konci Miletína ve směru na Hořice. Parkuje se zdarma na trávě mezi stromy či na kraji zmíněné cesty. 


Obec MiletínMiletín je milá malá obec v Podkrkonoší  - mezi Hořicemi a Dvorem Králové nad Labem. Sympatická je tím, že odtud pochází dobrota zvaná Miletínské modlitbičky, které lze zakoupit v místních cukrárnách na náěstí - Laušmanově a Erbenově - spolu s krabicemi skvělých hořických trubiček. Historici jásají nad tím, že se zde roku 1811 narodil Karel Jaromír Erben, jehož jméno v současné době nese místní naučná stezka a který zde čerpal náměty pro básnickou sbírku Kytici. Za návštěvu stojí v případě fungování elektřiny středověké klášterní sklepy vybudované řádem německých rytířů a také místní zámek s Muzeem českého amatérského divadla a zámeckou zahradou. Krásný výhled do okolí je z Miletínské věže, která sice už nedosahuje své původní výšky a nenabízí tak pohodlí vyhlídkových věží, ale své kouzlo má. Zkrátka nepřijdou ani milovníci zlatého moku, kteří ochutnají místní pivo ve Slovanském domě na náměstí. 

Související články
Možnosti koupání ve Dvoře Králové a okolí v roce 2015
Koupaliště a kemp Dachovy u Hořic je odpočinkovým místem uprostřed lesů. Koupat se zde můžete již od 1. června
Seznam koupališť a vodních ploch v Královéhradeckém kraji, která jsou pod dohledem hygieny
Koupání v pramenité vodě na Královédvorsku - Lázně pod Zvičinou
Jediný vyhřívaný venkovní bazén široko daleko - koupaliště v Jaroměři začíná sezonu v pátek 2. června
Provozovatele koupališť po sezoně překvapilo počasí. Oficiálně zavřená koupaliště mají otevřeno, koupání je na vlastní nebezpečí.
Koupaliště Flošna v Hradci Králové má stále hlavní sezonu. Teplota vody neklesla pod 27°C. Tyršovo koupaliště otevře v neděli
V Jilemnici brojí opozice proti předraženému koupališti. Ve vedlejším Vrchlabí revitalizují přírodní koupaliště. Ve Dvoře se opravuje brouzdaliště.
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Možnosti koupání ve Dvoře Králové a okolí v roce 2019
Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové z dronu Petra Kallena
Lanžovská lávka v kempu Lanžov se letos koná 25. července
Související odkazy
Koupaliště Miletín
 
Vaše komentáře

Přečteno 4836x
 
Hodnocení článku: