Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Lanžovská lávka (24. července 2021)

Redakce / 19.07.2021, Aktualizováno , Lanžov
Mezi tradiční možnosti koupání na Královédvorsku patří koupaliště v Lanžově, vzdálené 10 km od Dvora Králové. Mnozí si možná toto koupaliště vybavují zejména ve spojení s lanžovskou lávkou - každoroční akcí na tomto koupališti. Letos se bude konat v sobotu 24. července, tak už trénujte! Více informací o samotném koupaliště a celém areálu čtěte dále v článku.
Lanžovská lávka začíná již ve 14 hod a večer ji zakončí koncert punkové kapely P. L.H. a rockové dvorské kapely Krkonošské matky. 
Lávku pořádá obec Lanžov ve spolupráci s SDH Lanžov.

Vstupné: 
lávka - 50 Kč/ 20 Kč / osobu, 20 Kč / zapakované auto
koncert - 100 Kč.

Další akce v Kempu Lanžov 2021:

So 5. 6. Dětský den 

Pá 11. 6. Discotéka 

So 26. 6. Řecká zábava 

So 3. 7. Country 

Pá 9. 7. Discotéka 

Ne 11. 7. Veselá Trojka 

So 24. 7. Lanžovská Lávka (P.L.H., Krkonošský Matky) 

So 7. 8. Country 

So 14. 8. Hasičská soutěž 

So 21. 8. SKA, Punk Rock 

So 28. 8. Discotéka 

So 11. 9. Melody Boys 

Kemp se nachází na okraji obce, přímo naproti zastřešené autobusové zastávce Lanžov - koupaliště. V provozu je koupaliště oficiálně jen o prázdninách, ale travnatý udržovaný kemp se vzrostlými stromy je v areálu koupaliště v provozu od května do září. 

Odpočívat u lanžovské nádrže můžete jak ve stínu stromů, tak na trávě přímo u bazénu. Kulturní akce se konají i za nepříznivého počasí - jsou zde zastřešená sezení.
Obec LanžovLanžov - obec s ne více než 200 obyvateli je takovým malým zázrakem - je zde totiž kromě výrazné hřbitovní kaple rytířské rodiny Czeczinkarů na stráni nad obcí také umístěn vůbec nejstarší kostel na Královédvorsku (kostel sv. Barotoloměje).

Areál je vhodný pro malé děti. V posledních letech se obec snaží koupaliště zatraktivnit - a to nejen dřevěnými sochami a herními prvky pro děti (kolotoč, houpadlo, píškoviště), ale také novinkami pro dospělé - u tenisových kurtů, fotbalového hřiště a plážového volejbalu jsou například fitness stroje. 

Lanžovská nádrž ke koupání o rozměrech cca 25 x 50 m s ochozem je napájená z místní vodoteče - jedná se o tzv. průtokové koupaliště, voda je tedy skutečně osvěžující. Součástí nádrže je i brouzdaliště a skokanský 2metrový můstek

KOUPÁNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Kemp, který vlastní a spravuje obec Lanžov, tvoří kromě rozlehlé travnaté plochy vhodné pro stany a karavany také nové chatky (4 lůžkové), sociální zařízení, venkovní umývárna a jídelna s kuchyňkou. Pro výlety do 3 okresů, které se v Lanžově téměř kříží (královéhradecký, jičínský a trutnovský), je to ideální výchozí místo pro motoristy i cyklisty. Více informací najdete zdeMoje dojmy z koupaliště (rok 2018)

Padesátimetrová vodní nádrž vyhovuje jak plavcům, tak začínajícím plavcům či neplavcům. Jsou odděleni nejen bariérou na vodě, ale také hloubkou vody. Plavecká část je na jedné straně ještě vyhrazena skokům do vody. Pro nejmenší je zde umístěno vedle hlavního bazénu prostorné samostané brouzdaliště. 
Okraje nádrže jsou částečně vybetonovány, částečně kamenné, vstup pro neplavce je po kamenných širokých schodech. To naprosto vyhovuje dětem, které získávají čas na vstup do nejistých vod a dále ve vodě se díky postupné hloubce připravovat k vyplutí :-)
Vedle bazénu jsou umístěny sprchy - jednoduché, funkční, s jemným rozprašovačem. Obsluhu zvládne i dítě. V jednoduchosti je síla. 
Příjemné je večerní vyvalování se na vyhřátém betonovém okraji bazénu. To už dnes u moderních bazénů s tobogány není standard. Nebo tam ležíte na gumě či nerezovém okraji. No, bylo to příjemné připomenutí dob dávných. 
Děti zde mají kromě houpaček a pískoviště k dispozici také dva novodobé kolotoče nebo vyřezávané dřevěné sochy. Jsou zde volné travnaté plochy na fotbálek či badmington, liný tenis. Děti se zde skutečně nenudí a byli jsme sami překvapeni, jak si zde tříhodinový pobyt užily!
Vstupné je za hubičku a voda byla čistá, rozhodně ne ledová (jak by u průtokáče člověk očekával), i když ve své přirozené barvě (zkrátka není modré dno, není modrá voda:-). 
Kateřina Sekyrková

Související články
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Možnosti koupání v regionu v roce 2021
Související odkazy
Obec Lanžov - oficiální web
 
Vaše komentáře

Přečteno 931x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou