')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?

Redakce / 8.08.2019, Kohoutov
Před časem jsme v Kohoutově natáčeli pozvánku na akci Lidová řemesla Kohoutov. V obci nás ale překvapila řada změn, tak jsme natočili s panem starostou Ladislavem Gregou i malou reportáž o obci jako takové. Čím se tedy krásný Kohoutov může nyní pochlubit?
 

FOTOGALERIE - Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?Kohoutov má 5 km nové silnice, ale každému se zdá, že je nějaká úzká. Je to pravda, nebo není?

Já bych to uvedl na pravou míru. Ta komunikace je na dvou kilometrech v lese malinko zúžená, ale co se týká uvnitř vesnice, tak je na stejných rozměrech.

Bude se pokračovat v opravách i dalších komunikací na území obce?

Co se týká místních obecních komunikací, tak se snažíme nějaké opravovat, ale co se týká komunikací královéhradeckého kraje, který zde vlastní ještě jednu komunikaci 3 třídy, tam nevím, že by se měly opravovat.

Co máte v obci dále nového za poslední roky?

Letos jsme dokončili fasádu kostela. V loňském roce jsme dokončili revitalizaci všech vodních nádrží v obci. A v osadě Kladruby udělali rybník zcela nový na původním místě. A k tomu novému rybníčku ještě přibyla staronová pískovcová dlážděná dlažba. V současně době se tam provádí nová výstavba vodovodu.

Ještě jsem v Kohoutově zahlédl hřiště, která nejsou v malých obcích tak úplně obvyklá. 

Ano, u dětského hřiště jsme ještě udělali venkovní tělocvičnu zejména pro seniory. Protože přeci jenom na těch obcích je nejvíce seniorů. A v tom budeme pokračovat, protože letos máme naplánovaný ještě jeden workoutový prvek.

Před dvěma lety postihla obec tragédie. Jak jste se s tehdejší větrnou smrští Derecho vypořádali?

My jako obce jsme se s tím vypořádali myslím docela dost rychle. Nejvíce nás to postihlo v obecních lesích, kde jsme se ale docela rychle zbavili dřevní hmoty. A také nás to bohužel postihlo tak, že jsme měli naplánovanou akci Lidová řemesla Kohoutov a přišlo to přesně den před ní. Akci jsme tak museli celou odvolat. A celý ten víkend jsme místo užívání si radovánek uklízeli celou vesnici.

Ale další rok jste určitě měli dvojnásobnou návštěvu?

Ano, musím poděkovat všem návštěvníkům, že nás navštívili a pomohli nám s tím. Protože díky jim a zejména pro ně se to dělá.

Co mohou dalšího lidé u vás v obci navštívit?

Tady v Kohoutově ještě máme keramickou školu ing. Jarmily Tyrnerové, kde si lidé mohou nakoupit keramiku, nebo po domluvě i vyzkoušet keramiku vyrábět. A ještě je tady oblíbená pekárna Roland, kde si mohou nakoupit čerstvé pečivo v podstatě po celý den.

děkuji za rozhovor
Jan Holan

Pozvánka na sobotní lidová řemesla:
 

Související články
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích
Větrná smršť Derecho po 4 měsících
V Kohoutově se bude v sobotu 10. srpna konat jubilejní 25. ročník oblíbené akce LIDOVÁ ŘEMESLA KOHOUTOV

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1056x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí