')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?

Redakce / 8.08.2019, Kohoutov
Před časem jsme v Kohoutově natáčeli pozvánku na akci Lidová řemesla Kohoutov. V obci nás ale překvapila řada změn, tak jsme natočili s panem starostou Ladislavem Gregou i malou reportáž o obci jako takové. Čím se tedy krásný Kohoutov může nyní pochlubit?
 

FOTOGALERIE - Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?Kohoutov má 5 km nové silnice, ale každému se zdá, že je nějaká úzká. Je to pravda, nebo není?

Já bych to uvedl na pravou míru. Ta komunikace je na dvou kilometrech v lese malinko zúžená, ale co se týká uvnitř vesnice, tak je na stejných rozměrech.

Bude se pokračovat v opravách i dalších komunikací na území obce?

Co se týká místních obecních komunikací, tak se snažíme nějaké opravovat, ale co se týká komunikací královéhradeckého kraje, který zde vlastní ještě jednu komunikaci 3 třídy, tam nevím, že by se měly opravovat.

Co máte v obci dále nového za poslední roky?

Letos jsme dokončili fasádu kostela. V loňském roce jsme dokončili revitalizaci všech vodních nádrží v obci. A v osadě Kladruby udělali rybník zcela nový na původním místě. A k tomu novému rybníčku ještě přibyla staronová pískovcová dlážděná dlažba. V současně době se tam provádí nová výstavba vodovodu.

Ještě jsem v Kohoutově zahlédl hřiště, která nejsou v malých obcích tak úplně obvyklá. 

Ano, u dětského hřiště jsme ještě udělali venkovní tělocvičnu zejména pro seniory. Protože přeci jenom na těch obcích je nejvíce seniorů. A v tom budeme pokračovat, protože letos máme naplánovaný ještě jeden workoutový prvek.

Před dvěma lety postihla obec tragédie. Jak jste se s tehdejší větrnou smrští Derecho vypořádali?

My jako obce jsme se s tím vypořádali myslím docela dost rychle. Nejvíce nás to postihlo v obecních lesích, kde jsme se ale docela rychle zbavili dřevní hmoty. A také nás to bohužel postihlo tak, že jsme měli naplánovanou akci Lidová řemesla Kohoutov a přišlo to přesně den před ní. Akci jsme tak museli celou odvolat. A celý ten víkend jsme místo užívání si radovánek uklízeli celou vesnici.

Ale další rok jste určitě měli dvojnásobnou návštěvu?

Ano, musím poděkovat všem návštěvníkům, že nás navštívili a pomohli nám s tím. Protože díky jim a zejména pro ně se to dělá.

Co mohou dalšího lidé u vás v obci navštívit?

Tady v Kohoutově ještě máme keramickou školu ing. Jarmily Tyrnerové, kde si lidé mohou nakoupit keramiku, nebo po domluvě i vyzkoušet keramiku vyrábět. A ještě je tady oblíbená pekárna Roland, kde si mohou nakoupit čerstvé pečivo v podstatě po celý den.

děkuji za rozhovor
Jan Holan

Pozvánka na sobotní lidová řemesla:
 

Související články
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích
Větrná smršť Derecho po 4 měsících
V Kohoutově se bude v sobotu 10. srpna konat jubilejní 25. ročník oblíbené akce LIDOVÁ ŘEMESLA KOHOUTOV

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 763x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí