Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?

Redakce / 8.08.2019, Kohoutov
Před časem jsme v Kohoutově natáčeli pozvánku na akci Lidová řemesla Kohoutov. V obci nás ale překvapila řada změn, tak jsme natočili s panem starostou Ladislavem Gregou i malou reportáž o obci jako takové. Čím se tedy krásný Kohoutov může nyní pochlubit?
 

FOTOGALERIE - Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?Kohoutov má 5 km nové silnice, ale každému se zdá, že je nějaká úzká. Je to pravda, nebo není?

Já bych to uvedl na pravou míru. Ta komunikace je na dvou kilometrech v lese malinko zúžená, ale co se týká uvnitř vesnice, tak je na stejných rozměrech.

Bude se pokračovat v opravách i dalších komunikací na území obce?

Co se týká místních obecních komunikací, tak se snažíme nějaké opravovat, ale co se týká komunikací královéhradeckého kraje, který zde vlastní ještě jednu komunikaci 3 třídy, tam nevím, že by se měly opravovat.

Co máte v obci dále nového za poslední roky?

Letos jsme dokončili fasádu kostela. V loňském roce jsme dokončili revitalizaci všech vodních nádrží v obci. A v osadě Kladruby udělali rybník zcela nový na původním místě. A k tomu novému rybníčku ještě přibyla staronová pískovcová dlážděná dlažba. V současně době se tam provádí nová výstavba vodovodu.

Ještě jsem v Kohoutově zahlédl hřiště, která nejsou v malých obcích tak úplně obvyklá. 

Ano, u dětského hřiště jsme ještě udělali venkovní tělocvičnu zejména pro seniory. Protože přeci jenom na těch obcích je nejvíce seniorů. A v tom budeme pokračovat, protože letos máme naplánovaný ještě jeden workoutový prvek.

Před dvěma lety postihla obec tragédie. Jak jste se s tehdejší větrnou smrští Derecho vypořádali?

My jako obce jsme se s tím vypořádali myslím docela dost rychle. Nejvíce nás to postihlo v obecních lesích, kde jsme se ale docela rychle zbavili dřevní hmoty. A také nás to bohužel postihlo tak, že jsme měli naplánovanou akci Lidová řemesla Kohoutov a přišlo to přesně den před ní. Akci jsme tak museli celou odvolat. A celý ten víkend jsme místo užívání si radovánek uklízeli celou vesnici.

Ale další rok jste určitě měli dvojnásobnou návštěvu?

Ano, musím poděkovat všem návštěvníkům, že nás navštívili a pomohli nám s tím. Protože díky jim a zejména pro ně se to dělá.

Co mohou dalšího lidé u vás v obci navštívit?

Tady v Kohoutově ještě máme keramickou školu ing. Jarmily Tyrnerové, kde si lidé mohou nakoupit keramiku, nebo po domluvě i vyzkoušet keramiku vyrábět. A ještě je tady oblíbená pekárna Roland, kde si mohou nakoupit čerstvé pečivo v podstatě po celý den.

děkuji za rozhovor
Jan Holan

Pozvánka na sobotní lidová řemesla:
 

Související články
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích
Větrná smršť Derecho po 4 měsících
V Kohoutově se bude v sobotu 10. srpna konat jubilejní 25. ročník oblíbené akce LIDOVÁ ŘEMESLA KOHOUTOV

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1301x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí