Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika

Na stezce podél Hartského potoka probíhá údržba

Redakce / 1.09.2021, Dvůr Králové nad Labem
Již je to téměř 2 roky, co byla slavnostně otevřena Naučná stezka údolím Hartského potoka. I proto v tomto týdnu probíhá nezbytná údržba zejména dřevěných komponentů.
Pravděpodobně až do neděle 5. září je tak omezená možnost používat vybrané naučné tabule, které jsou dle potřeby znovu natírány ochrannými prostředky, případně jsou doplňovány chybějící části. 
Stezka - tedy samotná cesta lesem, je však průchozí bez omezení. 

Další naučná stezka se nyní připravuje i v městském lese nad vlakovým nádražím.

Naučná stezka v lese nad nemocnicí
Slavnostní otevření Naučné stezky údolím Hartského potoka se uskutečnilo 17. 9. 2019 od 17 hodin.Cílem vybudování této stezky bylo přiblížit všem věkovým kategoriím co v lese roste, kdo v něm žije, jak se les pěstuje, jakou má funkci a jak se v něm chovat. 
Součástí jsou i naučné tabule zaměřené na odpadové hospodářství a na koloběh vody v krajině. 
Celková délka stezky je 1700 m a prochází po stávajících lesních pěšinách. Jedná se o nenáročný terén, který zvládne každý.Kateřina Sekyrková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 450x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí