Vyhledej
Královédvorsko > Turistika

Najděte ve Dvoře Králové poklad hraběte Šporka!

Redakce / 4.08.2020, Královédvorsko
Pro letošní turistickou sezonu připravilo město Dvůr Králové nad Labem novou hru s názvem Po stopách pokladu královédvorského. Hra je určena jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří se při poznávání nových míst rádi baví.
 

Základem hry je hrací plán, který si soutěžící budou moci zdarma vyzvednout buď v městském informačním centru, v Městském Muzeu, nebo jej získají od ubytovatelů ve Dvoře Králové nad Labem. Úspěšní luštitelé se mohou těšit na drobnou cenu a diplom nálezce pokladu. 

„Hra zavede turisty do našich muzejních expozic, na vybraných místech Dvora Králové nad Labem budou plnit úkoly, luštit hádanky, dozvědí se zajímavé informace z historie města a na konci dobrodružné cesty pak úspěšní luštitelé naleznou část pokladu,“ říká místostarostka Alexandra Jiřičková a dodává

„Vše odstartoval podnět ze strany ubytovatelů, zejména Safari Parku, jehož zástupkyně Markéta Kirschová je zároveň členkou komise cestovního ruchu. Chceme, aby turisté, kteří se ubytují ve Dvoře Králové nad Labem, zavítali mimo jiné do muzea, kde si mohou prohlédnout jedinečné expozice zaměřené na výrobu vánočních ozdob nebo textilní tisk. Proto bude s hracím plánem, který si budou moci vyzvednout od ubytovatelů, spojena sleva 80 Kč na rodinné vstupné právě do městského muzea,“ vysvětluje místostarostka Alexandra Jiřičková.

Na vzniku hry město spolupracovalo s panem Martinem Kučerou. „Děkujeme mu za prvotní myšlenku, srdce celé hry, kterou jsme ve spolupráci s pracovnicemi oddělení kultury, sportu a cestovního ruchu a muzea dovedli do finální podoby,“ dodává místostarostka Alexandra Jiřičková. Další projekt pana Kučery můžete zhlédnout a podpořit na stránce www.hithit.com/hracarodejnickaskola.

Kromě nové turistické hry Po stopách pokladu královédvorského se mohou návštěvníci města ještě do letošního září zapojit také do Toulek nejen Královédvorskem.

Více informací o obou hrách naleznete na turistickém portále města www.dvurkralove.cz.

FOTOGALERIE - Najděte ve Dvoře Králové poklad hraběte Šporka!

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 749x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020