Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika

Židovský hřbitov Velká Bukovina

Redakce / 24.10.2020, Chvalkovice - Jaroměřsko
Hřbitov se nachází severně od obce velká Bukovina, uprostřed luk a polí. Tvoří obdélník, obehnaný zdí z otesaných opukových kvádrů. Hřbitov má výměru plochy 1079 metrů čtverečných, jedná se o obdélník 25 x 50 metrů.
 

FOTOGALERIE - Židovský hřbitov Velká Bukovina

Nachází se zde 169 náhrobků různého stáří a provedení. Nejstarší z náhrobků ze 17. a 18. století, kdy židovská komunita ve Velké Bukovině vznikla. Jedná se náhrobky z různých druhů pískovce, ale i mramoru, od nejstarších drobných zaoblených macev hustě popsaných přes mramorové pylony s nápisy v němčině, až po zdobné klasicistní kompozice náhrobků větších rozměrů. Na hřbitově je celkem 12 upravených vzrostlých stromů. Terén na hřbitově je pokrytý trávníkem. Vstup na hřbitov umožňuje malá dřevěná branka ve hřbitovní zdi.

Jedná se o velmi dobře zachovalý a co do počtu pomníků mimořádně rozsáhlý židovský hřbitov. Díky širokému časovému záběru jsou zde dokladovány nejrůznější typy židovských náhrobků.

zdroj: https://pamatkovykatalog.cz/

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 687x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí