Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika

Židovský hřbitov Velká Bukovina

Redakce / 24.10.2020, Chvalkovice - Jaroměřsko
Hřbitov se nachází severně od obce velká Bukovina, uprostřed luk a polí. Tvoří obdélník, obehnaný zdí z otesaných opukových kvádrů. Hřbitov má výměru plochy 1079 metrů čtverečných, jedná se o obdélník 25 x 50 metrů.

FOTOGALERIE - Židovský hřbitov Velká Bukovina

Nachází se zde 169 náhrobků různého stáří a provedení. Nejstarší z náhrobků ze 17. a 18. století, kdy židovská komunita ve Velké Bukovině vznikla. Jedná se náhrobky z různých druhů pískovce, ale i mramoru, od nejstarších drobných zaoblených macev hustě popsaných přes mramorové pylony s nápisy v němčině, až po zdobné klasicistní kompozice náhrobků větších rozměrů. Na hřbitově je celkem 12 upravených vzrostlých stromů. Terén na hřbitově je pokrytý trávníkem. Vstup na hřbitov umožňuje malá dřevěná branka ve hřbitovní zdi.

Jedná se o velmi dobře zachovalý a co do počtu pomníků mimořádně rozsáhlý židovský hřbitov. Díky širokému časovému záběru jsou zde dokladovány nejrůznější typy židovských náhrobků.

zdroj: https://pamatkovykatalog.cz/

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 780x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí