Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Mláďata lvů berberských budou k vidění ve dvorské zoo až v září

Redakce / 11.08.2021, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 12. srpna je mezinárodní den lvů. A ve dvorském Safari Parku mají důvod k oslavě: lvice berberská Khalila zde porodila 20. července 3 mláďata, z nichž přežil jeden samice a jedna samice, které se vyvíjí dále dle předpokladů včetně příkladné péče jejich matky.


Lev berberský již jen v zoo

Třetí mládě přišlo na svět s rozštěpem patra, který je neslučitelný se životem. Další dvě lvíčata nyní váží kolem tří a půl kilogramu, již vidí a pomalu se plazí, ale takřka veškerý čas tráví v porodním boxu pavilonu lvů přiléhajícímu ke Lvímu safari. 

Bohužel zatím matky s mláďaty není možné vidět. Zoologové předpokládají, že se veřejnosti ukážou v září. 

Zbytek smečky je normálně k vidění během projížděk Afrika truckem či vlastním autem, případně z vyhlídek na Lví safari.


Lev berberský, kterého chová Safari Park Dvůr Králové, už z volné přírody zcela vymizel. V minulosti obýval tento velký poddruh lva pustinného severní Afriku. Právě tam, ve zvěřinci marockého krále, přežily desítky lvů, jejichž mláďata se postupně rozšířila do zoologických zahrad. Chov lva berberského v licencovaných zoologických zahradách se řídí doporučeními koordinátora Evropského záchovného programu (EEP), který doporučuje spojování vhodných jedinců a přesuny nebo umisťování mláďat či případná managementová opatření chovu, vedoucí k co nejvyšší genetické pestrosti populace lvů berberských v lidské péči. Právě tyto kroky jsou zásadní pro přežití druhu do budoucnosti.


Africký festival 2021


O víkendu 14.-15. srpna si navíc můžete v safari parku užít Velký Africký festival. 

Labužníky potěší velký výběr lahodné africké čokolády i kávy, stejně jako výborné ovoce a další pochutiny.
Milovníky módy, šperků a umění jistě nadchne autentické africké tržiště, kde bude možné nechat si zaplést i typické africké copánky. Milovníky aktivnější zábavy zase potěší hravá stanoviště nejrůznějších neziskovek.
Chybět nebude ani kultura v tradičním i moderním pojetí. Předvedou se taneční i pěvecké soubory a všichni si budou moci vyzkoušet i hru na různé africké bubny během oblíbených hudebních workshopů.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Safari Park Dvůr Králové  
Vaše komentáře

Přečteno 578x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí