Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > mateřské školy

Zápisy do mateřských škol ve Dvoře Králové pro školní rok 2018/2019

Redakce / 16.03.2018, Dvůr Králové nad Labem
Jarní měsíce jsou každoročně spojené se zápisy dětí do mateřských i základních škol. V tomto článku přinášíme přehled školek ve Dvoře Králové, které jsou zřizovány městem, spolu s jejich termíny zápisů a kritérii k přijetí.
 

Ředitelé spádových MŠ jsou s účinností od 1. září 2018 povinni přednostně přijmout děti s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu (podobný systém jako u základních škol), které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně 3 let věku. Loni byla tato věková hranice 4 roky. Až s účinností od září 2020 se rozšiřuje vzdělávání v mateřské škole na děti ve věku od dvou do tří let.

Ve Dvoře Králové spadají pod město dvě mateřské školy se svými pobočkami:

MŠ Drtinova (Mateřská škola, Dvůr Králové nad Labem, Drtinova 1444 včetně odloučených pracovišť v ul. Roháčova, v Lipnici a v Žirči) a 

MŠ E. Krásnohorské (Mateřská škola, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2428 vč. odloučených pracovišť v ul. Slunečná a ve Verdeku).

Jejich spádové školské oblasti jsou uvedené níže.

Termíny zápisů:

  • 9. května 2018 od 10:00 hodin do 14:00 hodin 

  • 10. května 2018 od 12:00 hodin do 14:00 hodin
Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání do mateřských škol zřizovaných městem Dvůr Králové nad Labem pro školní rok 2018/2019 jsou tyto 
  1. Děti s trvalým pobytem (v případě cizinců děti s místem pobytu) ve školském obvodu mateřské školy, které do 31. 8. 2018 dosáhnou nejméně třetího roku věku - podle věku od nejstarších po nejmladší.
  2. Děti s trvalým pobytem ve Dvoře Králové nad Labem - podle věku od nejstarších po nejmladší.
  3. Děti s trvalým pobytem v jiných obcích - podle věku od nejstarších po nejmladší.

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání do MŠ Drtinova je ke stažení zde.

K zápisu je třeba dostavit se společně s dítětem, přinést občanský průkaz zákonného zástupce a předložit rodný list dítěte.

Ve Dvoře Králové existují i soukromá zařízení pro děti předškolního věku včetně dětských skupin. Ta však mají svá kriteria přijetí a nejsou vázána spádovostí.

Pokud si jako rodič nepřejete umístit své dítě předškolního věku do MŠ, potom můžete zvolit cestu individuálního vzdělávání. Více o této možnost jsme již psali v tomto článku.

Školský obvod MŠ Drtinova:

ulice 5. května, 28. října, Alešova, Bezručova, Bohuslava Martinů, Boženy Němcové, Bubeníkova, Březinova, Březová, Dobrovského, Dr. Kramáře, Drtinova, Dvořákova, Eklova, Heydukova, Jaroměřská, Jaroslava Biliny, J. Šlitra, Josefa Suka, Josefa Vágnera, Josefa Žídka, Klazarova, Kollárova, K Rybníkům, Leoše Janáčka, Lipnice, Lipová, Luční, Macharova, Mánesova, Městská Podstráň, Milady Horákové, Na Borkách, nábřeží Benešovo, Nádražní pěšina, Na Kopečku, náměstí Denisovo, náměstí Rašínovo, ulice Náprstkova, Na Struze, Nepraktova, Nezvalova, Odbojářů, Pařezova, Poděbradova, Pod Safari, Pod Slévárnou, Pod Zoo, Příčná, Raisova, Riegrova, Roháčova, Rokycanova Rybova, Seifertova, Smetanova, Sochorova, Staškova, Sylvárov, Sylvárovská Vančurova, Vojanova, Všehrdova, V Zahrádkách, Zlatníkova, Žirecká, Žirecká Podstráň, Žireč. 

Školský obvod MŠ Elišky Krásnohorské:

ulice 17. listopadu, Antonína Wagnera, Blahoslavova, Borovičky, Bratří Čapků, Čechova, Čelakovského, Do Lánů, Do Polí, Dukelská, Eduarda Zbroje, Elišky Krásnohorské, Erbenova, Fibichova, F. L. Věka, Fügnerova, Havlíčkova, Halíkova, Hlávkova, Hradební, Hradecká, Husitská, Husova, Chelčického, Jana Žižky, Jiráskova, Josefa Hory, Jungmannova, Karlov, Karolíny Světlé, Ke Skále, Klicperova, Komenského, Kotkova, Krátká, Krkonošská, Legionářská, Libušina, Máchova, Myslbekova, nábřeží Jiřího Wolkera, Nad Parkem, náměstí Václava Hanky, náměstí Odboje, náměstí Republiky, náměstí T. G. Masaryka, ulice Na Příčce, Na Špačáku, Na Vyhlídce, Na Výsluní, Nedbalova, Nerudova, Nová Tyršova, Nový Vorlech, Okružní, Palackého, Plukovníka Švece, Pod Hřištěm, Pod Lesem, Polní, Preslova, Přemyslova, Přímá, Puchmajerova, Purkyňova, R. A. Dvorského, Revoluční, Rooseveltova, Sadová, Sládkova, Sladkovského, Slovany, Slunečná, Soukupova, Spojených národů, Šafaříkova, Školní, Štefánikova, Štítného, Švehlova, Táboritská, Thámova, Trocnovská, Tylova, Tyršova, Valová ulička, Verdek, Ve Strži, Věžní, V Lukách, Vorlech, Vorlešská, Vrchlického, Zahradní, Zátopkova, Zborovská, Zboží, Zeyerova. 

Dle vedoucí oddělení školství a památkové péče na královédvorském městském úřadu Šárky Hulíkové byly spádové oblasti navrženy a schváleny v roce 2017 po zjištění aktuálních počtů dětí příslušného věku v navrhovaných spádových obvodech.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.mudk.cz

 

Související články
Zápis do povinného předškolního roku formou individuálního vzdělávání - rady a tipy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 255x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
3.06.2020 19:00 - 3.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
4.06.2020 19:00 - 4.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
6.06.2020 16:30 - 6.06.2020 18:00
Velké přání (animovaná pohádka)