Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Jógínské studio v Trutnově rozezněly tibetské mísy

Redakce / 20.02.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Sadhana Yoga studio v Trutnově je známé nejen pravidelnými lekcemi jógy, ale také zajímavými workshopy a semináři. Masáž zpívajícími tibetskými mísami k ní rozhodně patřila a akustika krásných prostor budovy na náměstí sílu jejich zvuku jen násobila.

FOTOGALERIE - Masáž zvukem tibetské mísy

Tříhodinový workshop byl nazván masáží, ale rozhodně nechyběla hned na začátku meditace - každý se seznamoval se svojí tibetskou mísou díky uklidnění a velké dávce trpělivosti. Rozeznít tibetskou místu není snadné, ale na druhou stranu, jednou to pochopíte, už nezapomenete. I když nečekejte hned libý tón, povrzávání je součást seznamování. 

Ačkoliv zvuk mísy je jistě důležitý při koncertech, masáž tibetskými mísami je masáží zejména vibrační. Tibetská mísa rozvibrovaná pohybem paličky po jejím okraji se postupně přikládá na určitá místa na těle. Tělem tak velmi nenápadně proudí chvění, které uvolňuje blokády a napětí. Účastníci workshopu si užili role masírujících i masáže přijímajících. Obě byly rozhodně výbornou zkušeností. 

Tibetské mísy byly na místě k zakoupení. Jednalo se o bronzové mísy tepané, tedy ruční práce, jejichž cena se pohybuje dle velikosti (hmotnosti) od 2.000 Kč. Velikost a síla stěny mísy udává spolu se zvolenou paličkou hloubku tónu. K dostání jsou na českém trhu i tibetské mísy lité. 

Kdo v ruce nějakou tibetskou místu držel a pracoval s ní, tak poznal, že tu pravou svoji mísu je nejlepší si najít po zvuku. Proto pokud půjdete na podobný workshop, vezměte si s sebou peníze navíc. Třeba právě vy tam na svoji misku natrefíte. Další možností je si pro ni do Indie či Nepálu dojet. Takovou misku si totiž nejen koupíte, ale také prožijete, stejně jako František Horváth, který workshop v Sadhana Yoga studiu uváděl.

Kateřina Sekyrková

Související články
Joga na paddleboardu oživila hladinu rybníku v Dolcích
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 504x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí