Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Noc venku se blíží - 23. listopadu na Hankově náměstí

Redakce / 8.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
Noc venku je celorepublikový benefiční projekt určený na podporu osob bez domova. Ve Dvoře Králové nad Labem se letos realizuje na náměstí Václava Hanky již čtvrtý ročník. Zveřejňujeme program celé akce, do kterého se zapojily místní firmy i školy. Nezapomeňte přijít a přinést jako vstupné trvanlivou potravinu. Kdo chce, může zkusit i přespat na dlažbě před Hankovým domem a zkusit si tak noc venku se vším všudy.
 

FOTOGALERIE - Noc venku 2016 - Kateřina Dvořáková

Mezi hlavní cíle projektu patří vyvolat diskusi s veřejností o problematice bezdomovectví, bořit mýty a předsudky s tématem spojené. Je třeba si uvědomit, že stále zvyšující se číslo osob ohrožených bezdomovectvím z řad seniorů, zdravotně postižených osob, matek samoživitelek, je naprosto alarmující!

Každým rokem se zároveň podaří vybrat trvanlivé potraviny, které jsou poté přerozdělovány po celý rok lidem v nouzi. Trvanlivé potraviny jsou vstupenkou na královédvorskou akci Noc venku, jejíž součástí jsou přednášky a koncerty. 

Každý má možnost si během akce zkusit s drobným zázemím na vlastní kůži, jaké to je, spát venku na ulici, ráno vstát a muset jít do práce, nebo do školy. Zájemcům jsou na místo dopraveny v kontejneru kartonové krabice, večer i ráno je připraveno teplé občerstvení a nápoje. Občerstvení pro širokou veřejnost v podobě bramboráku od členů ČČK ze Žacléře je třešničkou na dortu. 

Do akce se letos zapojila i Městská knihovna Slavoj, která místo plateb za pozdní odevzdání knížek nabízela možnost přijmout trvanlivé potraviny pro Noc venku. Dle informací paní ředitelky Marty Staníkové, takto bylo letos vybráno přes 100 trvanlivých potravin. 

Program Noc venku 2017


Foto: Kateřina Dvořáková

 

Související články
Celkem 56 lidí přespalo dnes na Hankově náměstí ve Dvoře Králové. Počasí benefiční akci Noc venku vyšlo.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 692x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí