Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

V knihovně Slavoj se nabízí služba MojeID - bezpečné přihlašování na weby

Redakce, / 2.11.2018, Dvůr Králové nad Labem, slavoj.kralovedvorsko.cz
MojeID je jedno heslo pro mnoho webů. Jedná se o bezpečnou formu přihlašování, které zaručuje snadnou správu údajů. MojeID je zdarma a nyní k dispozici i v městské knihovně Slavoj. Validaci přihlašovacích údajů a hesla vám zdarma zprostředkují v hudebním oddělení této dvorské instituce.

FOTOGALERIE - Internet bez hesel a registrací s mojeID

MojeID je bezplatná služba, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu. Uživatelé této služby se pak mohou přihlašovat na webových stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování uživatelského jména a hesla.

Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Cílem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Validovanými údaji jsou jméno a příjmení, adresa trvalého bydliště a datum narození. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako občanský průkaz ve světě Internetu.

Žádost o validaci si vytiskněte ze stránek MojeID.

Na těchto stránkách si před vytištěním žádosti nechte ověřit svoji e-mailovou adresu a telefonní číslo, případně poštovní adresu (není nutné). Proces ověření e-mailové adresy a telefonního čísla a následné vytištění žádosti o validaci můžete provést i na veřejném počítači v knihovně.

K validaci přineste s sebou:
Občanský průkaz nebo pas, žádost o validaci, cizinci kromě pasu i potvrzení o trvalém bydlišti v ČR

Více informací naleznete na stránkách mojeID.cz.

Všetečková DenisaDalší články Městská knihovna SLAVOJ

 
Vaše komentáře

Přečteno 129x