Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání

Projekt Sdílené učebny informatiky a robotiky zvítězil v soutěži „Buďte inspirací“

Redakce / 29.06.2020
Město Dvůr Králové nad Labem s projektem Sdílená učebna informatiky a robotiky zvítězilo v 1. ročníku soutěže Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje „Buďte inspirací“, a to v kategorii Leader pro Chytrý venkov Královéhradeckého kraje. Projekt byl financován přes MAS Královédvorsko.
 

FOTOGALERIE - Projekt Sdílená učebna informatiky a robotiky zvítězil v 1. ročníku soutěže „Buďte inspirací“

FOTOGALERIE - Nová sdílená učebna robotiky a informatiky nadchla, při výuce se žáci budou bavit a učit zároveň

Soutěž hodnotí inovativní projekty, které přispívají k rozvoji tzv. Chytrého regionu, a to na úrovni, města, obce, MAS či ITI. Cenu převzaly místostarostka města Alexandra Jiřičková a ředitelka kanceláře MAS Královédvorsko Lenka Křížová ve středu 24. června 2020 na krajském úřadě během jednání Regionální stálé konference Královéhradeckého kraje.

„Je to ocenění práce všech, kteří se na vzniku sdílené učebny podíleli – učitelů informatiky našich základních škol i pracovníků odboru informatiky na městském úřadě a MAS Královédvorsko. Učebnu bychom nemohli realizovat ani bez přispění Královéhradeckého kraje a Střední školy informatiky a služeb, v jejíchž prostorách je umístěna. Je to ukázka toho, že když se spolupracuje, mohou vzniknout projekty, které jsou ku prospěchu celého regionu,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková a pokračovala: „Projekt jsme již vloni prezentovali na setkání v Žatci, kde sklidil úspěch, a jsme rádi, že se líbil také nyní a stal se inspirací pro Chytrý region.“

Sdílená učebna informatiky a robotiky vznikla během roku 2019 díky spolupráci města Dvůr Králové nad Labem a Královéhradeckého kraje v prostorách Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem, jejímž zřizovatelem je právě kraj. Učebnu budou využívat k výuce nejen žáci královédvorských základních škol, ale v budoucnu také žáci základních škol z okolí a počítá se i s workshopy pro děti z mateřských škol, případně z dalších vzdělávacích či volnočasových institucí. Potřeba projektu vyplynula z místních akčních plánů vzdělávání jako jeden z námětů na zkvalitnění výuky informatiky. Učebnu tvoří tři místnosti vybavené např. frézou, gravírovacím strojem, 3D skenerem, 3D tiskárnami, vyšívacím strojem nebo řezacím plotrem. Pro nejmenší děti jsou určeni beeboti, pro starší ozoboti a lego stavebnice na výuku programování.

„Kvůli pandemii koronaviru žáci nemohli do učebny docházet, nyní se však připravují rozvrhy na příští školní rok a jednotlivé školy již s jejím využitím počítají. Doufám, že pro žáky bude výuka informatiky atraktivnější a že se zde naučí spoustu praktických věcí,“ dodala místostarostka Alexandra Jiřičková.

Připomeňte si reportáž ze zahájení provozu:
 

Související články
Nová sdílená učebna robotiky a informatiky ve Dvoře Králové všechny nadchla, při výuce se žáci budou bavit a učit zároveň

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 613x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)

Odborný referent (MěÚ Dvůr Králové n. L.)Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
12.09.2020 09:00 - 10.10.2020 17:00
Skautská výstava
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)