Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Dvojnásobný úspěch žáků oboru Cestovní ruch královédvorské SPOŠ

Redakce / 16.06.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Opět po roce jsem se se svým spolužákem Patrikem Postupou zúčastnila mezinárodní soutěže Vítejte u nás v Českých Budějovicích. Tato soutěž je určená žákům cestovního ruchu, jejichž úkolem je odprezentovat dvě zpracované prezentace na zadaná témata: „Přijďte k nám, přijďte k nám se rozhlédnout“ a „Po stopách koněspřežky“.

První den ráno jsme v rámci prvního tématu diváky a porotu pozvali do míst v našem regionu, odkud je krásný výhled do kraje. Druhý den ráno jsme se s diváky a porotou vydali po stopách koněspřežky. Nezůstali jsme jen u její historie, ale nakoukli jsme i do současnosti a dokonce i do samotné budoucnosti železniční dopravy.

Organizátoři pro nás připravili večerní program, kdy jsme navštívili Český Krumlov, prohlédli si historickou část města a večerní představení na otáčivém hledišti. Byl to krásný zážitek! Stejně silný zážitek pro nás bylo i vyhlášení soutěže. Obsadili jsme druhé místo a to hned v obou kategoriích! A jako třešničku na dortu jsme po vyhlášení soutěže navštívili pivovar Budvar, kde jsme se dozvěděli, jak se takové pivo vyrábí a jakými všemi procesy musí pivo projít, než se dostane k zákazníkovi.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat Unii rodičů a naší škole, která nám účast na soutěži umožnila. Velké poděkování patří taky paní učitelce Hojné, která s námi na této soutěži pracovala a do samotných Budějovic se s námi vydala.


Kristýna Čejková, 2.C

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
Veni vidi vici, 16.06.2022 12:02, Reagovat
Na začátku výuky oboru Hotelnictví a cestovní ruch jsme tuto soutěž vyhráli a byl o naší škole obsáhlý článek v celostátním časopise.
Soutěž se konala v Turnově a článek byl nazván
Přišli, viděli a zvítězili.
Byla to první naše účast mezi renomovanými hotelových školami

Přečteno 344x
 
Kontakt


  Střední průmyslová škola
    a střední oborná škola 

Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.sposdk.cz
E-mail:info@sposdk.cz
Identifikátor datové schránky: gibw2dc

Kalendář akcí