Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Expedice gymnazistů na Moravu

Redakce, / 3.05.2024, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Přinášíme stručný souhrn očima dějepisných nadšenců z řad Gymnázia Dvůr Králové nad Labem o exkurzi na Moravu konané 26.–28. dubna 2024.

FOTOGALERIE - Expedice gymnazistů na Moravu


V brzkých ranních hodinách promrzlých ulic Dvora Králové jsme se netradičně vydali co nejdál od našeho výběrového gymnázia směrem k malebnému městu Třebíč. 
Organizaci a vedení měli pod palcem živoucí legendy naší školy pan profesor Ivo Rejchrt a Jakub Stránský. S takto náročným úkolem si poradili nadmíru statečně a obohatili nás svými znalostmi a výkladem na jednotlivých destinacích. 

Po prohlídce Třebíče, zahrnující i detailní prozkoumání židovské čtvrti, se naše skupina odebrala na romantickou zříceninu Rosa coeli
Po ubytování ve Vranovicích a večerní prohlídce Mikulova skončil úvodní den naší exkurze. Takto podobně bohatá náplň dne obsahujícího převážně návštěvy míst zařazených na seznam světového kulturního dědictví UNESCO pokračovala i následující dva dny. 

Za zmínku stojí návštěva archeoparků zaměřených na historii Velké Moravy a pravěku, turistický výlet po krásách Pálavy, které jsme objevovali ze zříceniny hradu Děvičky, dokonce jsme zavítali i k dechberoucím stavbám architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Akce nám přinesla řadu ikonických a stmelovacích okamžiků, což dokazuje, o jak výborně zorganizovaný víkend šlo. 
O komfort při náročných poznávacích taženích se postaral sympatický pan řidič autobusu, který byl mnohým účastníkům zájezdu vzorem zodpovědného účastníka pozemní komunikace. 
Největší poděkování patří naší dvojici učitelů, kteří se postarali i o folklórní a nostalgickou vložku a perfektně objednané počasí na velmi vydařené školní akci, která byla podpořena z grantu OP JAK.

Jiří Štefáček (3.A) a Daniel Havel (4.C)
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 172x