Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Expedice Klubu NATURA na Tenerife

Redakce, / 15.05.2024, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V úterý 23. dubna 2024 se na letišti Václava Havla v Praze shromáždila netradiční skupina 53 cestovatelů.

FOTOGALERIE - Expedice Klubu NATURA na Tenerife


Nejednalo se o nikoho jiného než o členy a příznivce Klubu NATURA, působícího na Gymnáziu Dvůr Králové nad Labem, pod vedením paní profesorky Dobrorukové. Všichni netrpělivě čekali, až se otevře odbavovací brána na let Praha – Tenerife. Neuběhly ani dvě hodiny a všichni účastníci expedice seděli na svých místech v letadle. Po vyčerpávajícím pětihodinovém letu jsme konečně vystupovali na ostrově Tenerife.

Následující den jsme se vydali do botanické zahrady nedaleko našeho ubytování. Zde jsme se seznámili s některými zástupci různorodé tenerifské flóry. 
Třetí den expedice jsme se vydali do severovýchodní části ostrova. Zdejší svahy hor jsou pokryty mlžnými lesy, které tvoří stromy z čeledi vavřínovité. V pátek jsme vyrazili na východní pobřeží, kde se nachází vyhaslý kráter Montana Grande. U kráteru jsme se seznámili s vlivem sopečné činnosti na zdejší přírodu. 
Po procházce po úbočí kráteru jsme se vydali do městečka Güímar. Zde je postavených 6 terasovitých pyramid s neznámým původem. V areálu pyramid je také expozice o cestovateli Thoru Heyerdalovi, který pyramidy zkoumal. V dalších dnech jsme navštívili vyhlášenou zoologickou zahradu Loro Parque a národní park Teide.
Celý týden utekl jako voda a všichni jsme si ho náramně užili. Nejenže jsme poznali unikátní přírodu ostrova Tenerife, ale zároveň jsme si užili spoustu zábavy včetně koupání v Atlantiku a načerpali velké množství vědomostí díky našim skvělým botanickým i zoologickým lektorům.

Nezbývá než poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci celé expedice. Především pak paní profesorce Dobrorukové a Mgr. Jiřímu Hotovému, bez kterých by se celá expedice neodehrála. 
Akce byla podpořena z dotačního programu Královéhradeckého kraje.

Jan Vejnar
1.C Gymnázia Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 211x