Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Gymnázium Dvůr Králové n. L. vstupuje do školního roku s novými odbornými učebnami a laboratoří

Redakce / 1.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
V pátek 30. srpna 2019 proběhlo slavnostní zahájení provozu čtyř zmodernizovaných místností v budově dvorského gymnázia. Během pouhých devíti týdnů došlo v těchto místnostech kromě výmalby k celkové výměně elektroinstalace, centrálně řízených radiátorových termostatických hlavic, vyměněna byla osvětlení učeben dle současných norem, rekonstrukce se dočkaly i parkety a povrchově se upravila topná tělesa.
 
Gymnázium tak nyní disponuje dvěma velmi kvalitními laboratořemi (chemická byla zrekonstruována před pěti lety) a posluchárnami pro zázemí polytechnických aktivit. 

Videoreportáž:

Nové prostory si jako první prohlédli a s průběhem přestavby se seznámili představitelé Královéhradeckého kraje v čele s Mgr. Martinou Berdychovou, náměstkyní hejtmana pro školství, kulturu a sport, vedení města Dvora Králové nad Labem v čele se starostou Ing. Janem Jarolímem, generální partner školy Ing. Jiří Hlavatý a další hosté včetně pozvaných absolventů školy.

Pan statutární ředitel Hlavatý přivítal zlepšení podmínek pro studium na našem gymnáziu. Paní náměstkyně Berdychová také ocenila přínosnost rekonstrukce pro další rozvoj technického vzdělávání i vstřícnost a spolupráci města jako majitele budovy. "Jsem ráda, že se škola rozhodla do takového projektu jít, protože to není nic jednoduchého. Těší mě, že škola vymýšlí ještě další projekty. Nám jako zřizovateli záleží na tom, aby zde bylo kvalitní gymnázium, které bude vybavené pomůckami odpovídajícími dnešním možnostem," dodala Berdychová.

K modernizaci došlo v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji I (tzv. IKAP), kde je Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem zapojeno do aktivit Podpory polytechnického a odborného vzdělávání, čtenářské a matematické gramotnosti. Projekt se realizuje od ledna 2018 (na 36 měsíců) a v letošním roce o letních prázdninách proběhla modernizace poslucháren chemie, biologie, fyziky a zrekonstruovala se fyzikální laboratoř. Celkové výdaje z projektu přesáhly 2 milióny Kč. 

Zmodernizování učeben se neobešlo bez stavebních úprav, na kterých se významně podílel i vlastník budovy - město Dvůr Králové nad Labem. Na základě pěti výběrových řízení realizovaných v minulém školním roce se učebny vybavily jak nábytkem (stoly, židlemi, atypickými skříněmi na učební pomůcky), tak počítačovou technikou, učebními pomůckami (vizualizéry pro přenos demonstrovaných jevů dataprojektorem, mikroskopem s kamerou, či např. sadami pro experimenty s elektřinou, mechanikou apod). Moderní tabule, zatemnění a ozvučení místností doladily kompletní nový háv odborných učeben, kde kromě výuky přírodovědných předmětů budou probíhat tradiční semináře pro vyšší ročníky gymnázia, polytechnický kroužek pro zájemce z okolních škol, workshopy, akce pro ZŠ a semináře pro veřejnost. 

Děkuji všem účastníkům projektu, jehož zdárnému průběhu věnovali nesmírně mnoho úsilí, a věřím, že inovované učebny dále zvýší kvalitu výuky i její atraktivitu, na čemž nám velmi záleží. Současně přeji studentům i pedagogům úspěšný nový školní rok!

Mgr. Martina Kubíková

ředitelka Gymnázia Dvůr Králové nad Labem

Další články Gymnázium Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Gymnázium Dvůr Králové n. L. vstupuje do školního roku s novými odbornými učebnami a laboratoří

 

Související články
Školství Královéhradeckého kraje se inspiruje v zahraničí - aktuálně ve Finsku
Nový kurz anglického jazyka pro veřejnost
Žáci dvorského gymnázia mají pevný rozvrh i v on-line prostředí: denně od 9 do 13 hod.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1597x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět