Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Jarní úklid ve škole děti dovedl až k tvorbě akrylových obrazů

Redakce, / 10.05.2024, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Přišlo jaro a s ním pro mnoho lidí nepříliš oblíbený jarní úklid. I na naší škole jsme přiložili ruce k dílu a zpětně můžeme konstatovat, že náš úklid byl nejen úspěšný, ale také užitečný.

FOTOGALERIE - Jarní úklid


Samostatným tématem se stala půda. Léta střádání materiálů a ukládání žákovských prací a učebních pomůcek přinesla své ovoce. 
Velmi příjemně mě překvapily zbytky pestrobarevných látek. A protože slovo „praktická“ není v názvu školy jen tak, nalezený poklad jsme se rozhodli hned využít. Společně s žáky jsme vybrali vhodný materiál a připravili šicí stroje. Šití je totiž jednou z praktických dovedností, které se zde učí. Chlapci ze třídy I.SA se vrhli s chutí do díla. 
Výsledkem jsou nejen jednoduché plátěné baťůžky, které většina z kluků od té doby nosí do školy, ale i zástěry na výtvarnou výchovu. Ty jsme okamžitě použili při výtvarné výchově. Jarní květy vytvořené akrylovými barvami technikou pouring (lití) bychom těžko zvládli bez pracovního oblečení, které v několika případech bezpečně zachytilo přebytky barev.

Jaroslava Tihlaříková

Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přečteno 149x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí